Sākums » Jaunākie raksti » Belēvičs parakstījis sadarbības līgumu ar Pasaules Veselības organizāciju
Belēvičs parakstījis sadarbības līgumu ar Pasaules Veselības organizāciju

Belēvičs parakstījis sadarbības līgumu ar Pasaules Veselības organizāciju

Veselības ministrs Guntis Belēvičs Berlīnē parakstījis divu gadu sadarbības līgumu ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālo biroju, nacionālo ziņu aģentūru LETA informējusi ministra pārstāve Iveta Ciganova.

Līgumā noteiktas sadarbības prioritātes 2016.-2017.gadam, kas ir vienlīdz svarīgas gan Latvijai, gan PVO Eiropas reģionam, norādījusi Ciganova.

Veselības ministrijas (VM) un PVO prioritātes nākamajiem diviem gadiem ir veselības sistēmu stiprināšana, infekciju un neinfekciju slimību ierobežošana, gatavība reaģēt ārkārtas situācijās un veselības veicināšana visas dzīves garumā.

Saistībā ar līgumu plānots turpināt ne tikai jau iesāktās aktivitātes, bet arī jaunas konsultatīvas sadarbības iespējas tādos jautājumos kā slimnīcu apmaksas modeļa DRG (Diagnozēm radniecīgas grupas) ieviešana, e-veselības ieviešana un vadlīniju izstrāde racionālu zāļu un medicīnas tehnoloģiju lietošanai.

Belēvičs norādījis, ka Latvijai sadarbība ar PVO ir stratēģiski svarīga. “Latvijai sadarbības līguma parakstīšana ar PVO ir tradīcija, kas apliecina mūsu ciešo draudzību, vienoto izpratni par veselības aprūpes politiku un sadarbības prioritātēm, kas ir jo īpaši būtiska, ņemot vērā pēdējā laika notikumus Eiropā,” paudis ministrs.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.