Sākums » Jaunākie raksti » Čakša: Ģimenes ārstu prasība par finansējumu ir saprotama, bet e-veselība kritizēta nepamatoti

Čakša: Ģimenes ārstu prasība par finansējumu ir saprotama, bet e-veselība kritizēta nepamatoti

“Absolūti piekrītu ģimenes ārstu prasībām finansējuma sadaļā, tomēr mums ir ļoti daudz darba ar kvalitāti, kā arī jāsaprot, ka e-veselība ir normāla prasība šodienas ģimenes ārstam,” intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” paudusi veselības ministre Anda Čakša.

Ministre norādījusi, ka līgumus par e-veselības lietošanu ir noslēguši 17% ģimenes ārstu. Čakšai nav saprotams, kā sistēmu var kritizēt, ja tajā nepiedalās. “Ģimenes ārsti ignorē Ministru kabineta noteikumus, kuri skaidri norāda, ka šiem līgumiem ir jābūt noslēgtiem,” uzsvērusi ministre, piebilstot, ka katru mēnesi ģimenes ārstu prakses kapitācijas naudā saņem vairāk nekā 200 eiro tieši datortehnoloģiju uzturēšanai, tai skaitā jautājumiem, kas saistīti ar e-veselības ieviešanu.

Ministre paudusi, ka arī ģimenes ārstiem ir “jānāk solis pretī”. Viņasprāt, ar ģimenes ārstiem vēl ir iespējamas konstruktīvas diskusijas. “Es ceru, ka tiešām pacientiem nav jāsatraucas,” raidījumā teikusi ministre, komentējot mediķu pieteikto streiku.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis atzinis, ka piekrīt prasībām, kas attiecas uz finansējumu, bet ne tam, kas attiecas uz e-veselību. No sistēmas ieviešanas termiņiem premjers negrasoties atkāpties.

Jau ziņots, ka ģimenes ārsti, nepanākot vienošanos ar Veselības ministriju (VM) par izlīgšanas komisijas veidošanu, nolēmuši streikot, pārtraucot darbu līdz vienošanās panākšanai ministriju. Ģimenes ārsti plāno sākt streiku 3.jūlijā. Streika laikā tiks pārtraukta ģimenes ārsta pakalpojumu sniegšana līdz brīdim, kad izdosies panākt vienošanos ar VM un valdību par streika prasību izpildi.

Savukārt VM norāda, ka joprojām esot atvērta sarunām. Tā uzaicinājusi Ģimenes ārstu asociāciju uz tikšanos nākamnedēļ, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar ģimenes ārstu prasībām, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Cien. ministre! Vai tad Jūs nesaprotat,ka, ja tie 17 % ārstu,kas noslēguši līgumus teiktu : ak,kungs,cik ar to e-veselību ir ērti strādāt,kā tā e-veselība taupa laiku un papīru,ak, kāpēc gan to neieviesa agrāk? Tad pāris mēnešos būtu 99% ārstu,kas noslēgtu līgumu! Bet,ja tie 17 % joprojām gaužas,ka joprojām sistēma ir par sarežģītu un pārāk lēni strādā,tad ,protams,ka pārējie ārsti i netaisās šo līgumu slēgt,jo kāpēc gan viņiem mocīties?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*