Sākums » Jaunākie raksti » ES veselības ministru neformālajā sanāksmē runā par zāļu pieejamību, tuberkulozes izskaušanu un vakcinācijas problēmām

ES veselības ministru neformālajā sanāksmē runā par zāļu pieejamību, tuberkulozes izskaušanu un vakcinācijas problēmām

No 3. līdz 4.oktobrim veselības ministre Anda Čakša Eiropas Savienības (ES) veselības ministru neformālajā sanāksmē Bratislavā apspriedīs jautājumus par labas prakses stiprināšanu pārtikas produktu sastāva uzlabošanas ietvarā, medikamentu pieejamības problemātiku, tuberkulozes izskaušanu un izaicinājumiem vakcinācijas jomā, ziņo Veselības ministrija (VM).

Jautājumā par medikamentu pieejamības problemātiku tiek uzsvērts, ka tai var būt atšķirīgi iemesli, piemēram, piegādes problēmas, nepieejamība izplatīšanas operatoru dēļ, nepieejamība ekonomisku iemeslu dēļ, tādēļ mērķis ir rast kopējus risinājumus. Sanāksmes ietvaros paredzēts diskutēt par brīvprātīgas informācijas sistēmas ieviešanu komunikācijas dalībvalstu starpā par zāļu trūkuma problēmām. Tāpat sanāksmē plānots runāt par direktīvas 2001/83/EK pārskatīšanu attiecībā uz zāļu reģistrācijas apliecības turētāju un vairumtirgotāju atbildību par zāļu piegādes nodrošinājumu, kā arī stimulu radīšanu ražotājiem turpināt ražot un nodrošināt dārgu zāļu pieejamību Eiropas Savienības (ES) tirgos.

Tuberkulozes izskaušanas jautājumā runās par aicinājumu Eiropas Komisijai izstrādāt visaptverošas integrētas politikas nostādnes tuberkulozes, HIV/AIDS un B un C hepatītu apkarošanai ES un tās kaimiņvalstīs, kā arī apspriedīs antimikrobās rezistences draudus.

Vakcinācijas izaicinājumu jomā paredzēts apspriest jautājumus par vakcinācijas aptveri, atteikumiem vakcinēties, vakcīnu krājumu nodrošinājumu t.sk.iekļaujot pandēmiskās gripas riskus, kā arī par Eiropas Komisijas iesaistīšanos, lai palīdzētu dalībvalstīm mazināt vakcīnu trūkuma riskus, ziņo VM.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.