Sākums » Jaunākie raksti » FM un VM veidos darba grupu veselības nozares problēmu risināšanai

FM un VM veidos darba grupu veselības nozares problēmu risināšanai

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un veselības ministrs Guntis Belēvičs 19. februārī vienojušies izveidot Finanšu ministrijas (FM) un Veselības ministrijas (VM) darba grupu veselības nozares problēmu risināšanai, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Finanšu ministres pārstāvis Arno Pjatkins aģentūrai LETA pastāstījis, ka abu ministriju vadītāji vienojušies meklēt risinājumu veselības nozares finansējuma palielināšanai. Puses piektdien nav runājušas par konkrētu veselības nozares finansējuma pieaugumu, taču vienojušās sadarboties šī jautājuma risināšanā.

Līdz šā gada martam plānots izveidot darba grupu FM un VM valsts sekretāru vadībā, kas pētīs, cik efektīvi izlietoti līdzekļi veselībai līdz šim, un meklēs risinājumus, kā nozari finansēt nākotnē.

Jau ziņots, ka 1.februārī Austrumu slimnīcā dažu stundu laikā uz atsevišķiem izmeklējumiem aizpildītas visas valsts kvotētās vietas. Tajā dienā tika atvērts pieraksts uz izmeklējumiem martā – magnētisko rezonansi, datortomogrāfiju, ultrasonogrāfiju un osteodensitometriju. Jau līdz pusdienlaikam bija aizpildītas valsts apmaksātās vietas uz magnētisko rezonansi Latvijas Onkoloģijas centrā.

Belēvičs atzinis, ka vieta rindā uz pakalpojumiem Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā piešķirta visiem gribētājiem, kas bija ieradušies slimnīcā vai pieteikušies citādi. Cilvēki, kuri ieradās slimnīcā, tika apkalpoti dažās stundās, un vieta rindā piešķirta visiem. Ministrs atzinis, ka rindu problēma ir samilzusi un daļēji tās pārcēlusies no iepriekšējā gada, kad uz atsevišķiem pakalpojumiem cilvēki pierakstījušies jau līdz šī gada maijam.

Ministrs skaidrojis, ka viņam ir plāns, kā šo situāciju atrisināt. Taču tas vispirms jāizdiskutē ar dažādām mediķu organizācijām un politiķiem. Šonedēļ viņam paredzēta tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*