Sākums » Jaunākie raksti » Ģimenes ārsti prasīs NVD ar ārstiem saskaņot nākamā gada līguma nosacījumus
Ģimenes ārsti prasīs NVD ar ārstiem saskaņot nākamā gada līguma nosacījumus

Ģimenes ārsti prasīs NVD ar ārstiem saskaņot nākamā gada līguma nosacījumus

1.decembrī notikušajā Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) biedru sapulcē ģimenes ārsti izskatīja Ministru kabineta un Veselības ministrijas prasības ārstu darbam 2018. gadā un apsprieda e-veselības sistēmas darbības aktualitātes, kā arī lēma par tālāku rīcību, kas nepieciešama ģimenes ārstu darba labākai nodrošināšanai.

Kā ziņo LĢĀA prezidente Sarmīte Veide, ģimenes ārsti ir saņēmuši no Nacionālā veselības dienesta (NVD) “rīkojumu” parakstīt līgumu par pakalpojumu sniegšanu 2018. – 2020. gadā un līgumu par e-veselības lietošanu. Veide norāda, ka dienests aicinājis atsūtītos līgumus parakstīt dažu dienu laikā. Līgumus vienpusēji ir sagatavojis NVD, ģimenes ārsta tiesības un tiesiskās intereses šajos līgumos nav ietvertas, norāda asociācijas prezidente. Viņa uzsver, ka prasība parakstīt vienas puses sastādītu līgumu, kurā tiek nodrošinātas tikai vienas līgumslēdzējpuses intereses, ir pretrunā līgumu brīvības principam, kura ievērošanas obligātumu paredz Valsts pārvaldes iekārtas likums un citi saistošie tiesību akti.

Pēc viņas teiktā, dienests piedāvā ārstiem parakstīt līgumu, kurā iztrūkst būtiska līguma sastāvdaļa, proti, par pakalpojumiem paredzētās samaksas apmērs. “Dienests prognozējamo samaksas apmēru ir nosūtījis kā informatīvu materiālu un sola, ka to vienpusēji paziņos tad, kad ministrija būs sadalījusi piešķirtos budžeta līdzekļus,” ziņo Veide.

LĢĀA biedru sapulce nolēma pieprasīt NVD nekavējoties saskaņot ar LĢĀA primārās veselības aprūpes pakalpojumu 2018. gadam līguma nosacījumus, lai garantētu ģimenes ārstu līgumisko tiesību un interešu aizsardzību.

Ģimenes ārsti biedru sapulcē uzklausīja kolēģu un speciālistu atzinumus par e-veselības sistēmas darbības izpēti. Kolēģu un speciālistu sniegtā informācija liecina, ka ārsta iespējas lietot e-veselības sistēmu ir būtiski ierobežotas sistēmas darbības trūkumu dēļ.

Līdz ar to LĢĀA biedru sapulce nolēma:

  • pieprasīt, lai NVD saskaņo ar LĢĀA e-veselības līguma nosacījumus;
  • sākt e-veselības sistēmas lietošanu ar daļu “E-darbnespējas lapa”;
  • daļu e-recepte lietot tad, ja katras receptes izrakstīšana neaizņem ilgāk kā 60 sekundes janvārī, ilgāk kā 30 sekundes februārī, pārējās e-receptes izrakstīt tad, ja tas netraucē pacientu ārstēšanas darbam;
  • lai pacienti neciestu e-veselības trūkumu dēļ, kad e-veselības sistēma neļauj ātri sagatavot dokumentu, izsniegt pacientam nepieciešamo dokumentu papīra formā un par to izdarīt ierakstu kartiņā;
  • reģistrēt e-veselības sistēmas tehniskās darbības trūkumus, apkopot un nosūtīt LĢAA un NVD.

LĢĀA biedru sapulce arī nobalsoja par Streika komitejas priekšlikumu pārtraukt streiku un plānot, ka streiks tiek atsākts 2018. gadā, ja valdība nepilda streika prasības.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.