Sākums » Jaunākie raksti » Ģimenes ārstu asociācija aicina neatbalstīt ZZS īstenoto veselības aprūpes politiku
Ģimenes ārstu asociācija aicina neatbalstīt ZZS īstenoto veselības aprūpes politiku

Ģimenes ārstu asociācija aicina neatbalstīt ZZS īstenoto veselības aprūpes politiku

Šodien, 8. jūnijā, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) sapulcē mediķi atbalstīja aicinājumu nebalsot par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un tās īstenoto veselības aprūpes politiku, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Asociācijas prezidente Sarmīte Veide norādījusi, ka ģimenes ārstu ieskatā veselības ministre Anda Čakša (ZZS), Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un viņu pārstāvētais politiskais spēks “novedīs ārstus un pacientus pie sasistas siles”.

Ārsti vienojušies, ka jūlija sākumā izvērtēs, vai e-veselība funkcionē pietiekami labi. Turklāt, kamēr e-darbanespējas lapas un e-receptes nefunkcionē pilnvērtīgi, proti, tās nevar izrakstīt 30 sekundēs, nav pilnvērtīgs zāļu reģistrs un nav vienkāršota lapu izrakstīšana, tikmēr ģimenes ārsti atliek citu funkcionalitāšu lietošanu un vienu dienu nedēļā nelietos e-veselības sistēmu.

Ģimenes ārsti vienojušies pieprasīt apturēt Veselības finansēšanas likumu un tā ieviešanu, jo tas apdraud pacientu veselību, īpaši mazāk aizsargāto Latvijas iedzīvotāju daļu. Ārsti uzturēs arī prasību palielināt finansējumu ģimenes ārstu praksēm.

Tāpat ārsti nolēmuši nosodīt veselības ministres darbību un īstenoto reformu, kas vērsta no individuālas pacienta aprūpes pieejas uz bezpersonisku aprūpi. “Šī reforma iznīcinās ģimenes ārstu prakses un kalpos poliklīniku izveidošanai. Tas pasliktinās pacientu aprūpes kvalitāti un apmierinātību, radīs liekus izdevumus valsts budžetā,” uzskata Veide.

Jau vēstīts, ka Čakša maija pirmajā pusē solīja, ka divu mēnešu laikā e-veselības sistēma kļūs par “palīgu, nevis šķērsli” mediķiem. Viņa aģentūrai LETA atzina, ka nav apmierināta ar to, kādā ātrumā e-veselības sistēma strādā, īpaši tāpēc, ka pagājuši jau četri mēneši kopš e-veselības sistēmas obligātās lietošanas sākuma.

Vēlāk maija vidū ministre Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” norādīja, ka galvenā kļūda esot atrasta vienā no e-veselības moduļiem, kas bremzējot visas sistēmas darbību.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.