Sākums » Jaunākie raksti » Ģimenes ārstu asociācija Čakšas vietā gribētu redzēt veselības ministru no jaunievēlētajām partijām

Ģimenes ārstu asociācija Čakšas vietā gribētu redzēt veselības ministru no jaunievēlētajām partijām

Pašreizējai veselības ministrei Andai Čakšai nav vietas jaunajā valdībā, bet viņas vietā būtu jānāk kādam kandidātam no jaunievēlētajām partijām, šorīt, 23. oktobrī, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide.

Viņa atgādināja, ka asociācija neatbalsta jauno veselības aprūpes finansēšanas modeli, jo tas daļai iedzīvotāju paredz valsts apmaksātās medicīniskās palīdzības minimuma samazināšanu. Tomēr, tā kā pašreizējā veselības ministre nav gatava šo sistēmu mainīt, Veide labprāt viņas vietā valdībā redzētu kādu citu.

Jautāta, vai var nosaukt kādu konkrētu kandidātu, kuru jaunajā Ministru kabinetā gribētu redzēt Čakšas vietā, LĢĀA vadītāja sacīja, ka pirms Saeimas vēlēšanām gan Jaunā konservatīvā partija, gan “KPV LV”, gan “Attīstībai/Par!” iestājās pret Čakšas vadībā izstrādāto veselības aprūpes finansēšanas modeli un pauda gatavību to atcelt. “Tātad viņiem noteikti ir kāds kandidāts, kas varētu būt par ministru un ar kuru varētu sarunāties,” pauda Veide.

Viņa vairākkārt uzsvēra jau iepriekš pausto, ka Pasaules Veselības organizācija ir norādījusi, ka Latvijai būtu jāsaglabā visaptveroša iedzīvotāju veselības aprūpe, un ka no tās nedrīkst izslēgt nemaksājošās iedzīvotāju grupas. Veide uzskata, ka īstenotā reforma vēl vairāk apdraudēs nabadzīgākos un slimākos Latvijas iedzīvotājus, un beigās valsts tāpat būs spiesta apmaksāt viņiem veselības aprūpi un pabalstus, kad šie pacienti savu veselības aprūpi būs sagandējuši neatgriezeniski.

Uz jautājumu, kur tādā gadījumā ņemt naudu veselības aprūpes finansēšanai, LĢĀA prezidente, kura pati kandidēja 13.Saeimas vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības saraksta, konkrētu atbildi nevarēja sniegt, vien norādīja, ka veselības aprūpē būtu jāiegulda Latvijas izaugsmei paredzētā nauda, un, ja pietrūkst, tad jādomā par pārdali. “Politiķiem beigu beigās ir jāizšķiras, vai svarīgāka ir savas tautas veselība vai arī salūtos katru brīvdienu gaisā izšaut eiro,” sacīja Veide.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*