Sākums » Interesanti » Izdos ceļvedi pacientiem ar onkoloģisku diagnozi

Izdos ceļvedi pacientiem ar onkoloģisku diagnozi

13. jūnijā atklāšanas svētkus piedzīvos informatīvais ceļvedis “Par zālēm onkoloģiskai slimībai”.

Daudzus no medikamentiem onkoloģisku slimību ārstēšanai kompensē valsts, tomēr ne visas pieejamās zāles ir iekļautas valsts zāļu iegādes kompensācijas sistēmā. Pacientam nereti ir grūti orientēties, kā jārīkojas, saņemot ārsta izrakstīto recepti. Tāpēc Latvijas onkologi sagatavojuši ceļvedi – ikvienam pieejamu un izprotamu informatīvu materiālu, lai palīdzētu orientēties situācijā, ja nepieciešamas zāles vēža ārstēšanai.

Kā atzīst paši onkologi, šodien ārstam komunikācijai ar pacientu ir ierobežots laiks, tādēļ šāda informatīva bukleta izdošana, kurā saprotamā un vienkāršā valodā ir aprakstīts un izskaidrots process, kā pacientam tikt pie onkoloģijas zālēm, ir apsveicama iniciatīva.

Īstenojot šo iniciatīvu – izveidot ceļvedi par zāļu iegādes iespējām onkoloģiskas slimības gadījumā – tiek atbalstīta Veselības ministrijas uzsāktā politika veselības aprūpes uzlabošanai onkoloģijas jomā. Ceļveža būtība ir padarīt saprotamāku medikamentu iegādes ceļu, maksimāli izvairoties no neizpratnes un nezināšanas radītām kļūmēm un pārpratumiem.

Ceļvedis būs pieejams aptiekās, kā arī veselības aprūpes iestādēs (Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (KUS), P.Stradiņa KUS, Daugavpilī un Liepājā), kā arī iespēju robežās – pie ģimenes ārstiem.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.