Sākums » Jaunākie raksti » Izmaksās 10 000 eiro kompensāciju par vakcinācijas pret Covid-19 izraisītu kaitējumu

Izmaksās 10 000 eiro kompensāciju par vakcinācijas pret Covid-19 izraisītu kaitējumu

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu izmaksāt 10 000 eiro kompensāciju par gadījumu, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientam nodarīts kaitējums veselībai, liecina Veselības ministrijas rīkojuma projekts, kas šodien atbalstīts valdībā.

ZVA šī gada 17.jūnijā pieņēmusi lēmumu piešķirt kompensāciju 10 000 eiro apmērā par “Spikevax” vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību izraisīto vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai.

Līdzekļus paredzēts piešķirt no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma.

Lēmumus par kompensāciju piešķiršanu pieņem ZVA. Saskaņā ar Covid-19 infekcijas pārvaldības likumu pieteikums izmaksāt kompensācijas var iesniegt ne vēlāk kā divu gadu laikā no kaitējuma atklāšanas dienas, taču ne vēlāk kā triju gadu laikā no vakcinācijas dienas.

Kompensāciju var pieprasīt tie cilvēki, kuri vakcināciju veikuši Latvijā ar Eiropas Zāļu aģentūrā reģistrētu vakcīnu un veselībai vai dzīvībai nodarītais kaitējums ir tieši saistīts ar vakcīnas izraisītu blakusparādību, kas norādīta zāļu jeb vakcīnu lietošanas instrukcijā, kā rezultātā radušies paliekoši vai ilgstoši veselības traucējumi, kuru dēļ pacienta pašaprūpe un funkcionalitāte nav atjaunojusies vismaz 26 nedēļu laikā.

Šogad kompensācijas prasījuma iesniegumu skaits samazinās.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*