Sākums » Jaunākie raksti » KNAB nepārbaudīs Baltiņas iespējamo interešu konfliktu

KNAB nepārbaudīs Baltiņas iespējamo interešu konfliktu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nesāks pārbaudi par iespējamu interešu konfliktu saistībā ar valsts galvenās onkoloģes Daces Baltiņas darbību, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša aģentūrai LETA skaidrojusi, ka KNAB kontrolē likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” izpildi, kā arī citos normatīvajos aktos valsts amatpersonām noteikto papildu ierobežojumu ievērošanu. Saskaņā ar iepriekšminētajā likumā noteikto un KNAB rīcībā esošo informāciju onkoloģes Daces Baltiņas ieņemamais amats neesot uzskatāms par valsts amatpersonas amatu, līdz ar to šim amatam nav saistoši likumā noteiktie ierobežojumi un aizliegumi un KNAB nav pamata pārbaudes sākšanai.

Savukārt, kā jau iepriekš ziņots, biedrība “Sabiedrība par atklātību “Delna”” norādījusi – tas, ka Veselības ministrijas (VM) galvenā speciāliste onkoloģijā strādā arī farmācijas firmā, kas ražo onkoloģisku preparātu, un saņem finansiālu atlīdzību no tās, rada interešu konfliktu risku. Turklāt, izmantojot savu amata statusu, VM darbiniece vairākkārt publiski reklamējusi pārstāvētās firmas ražoto farmācijas produktu. Veselības inspekcija jau ierosinājusi administratīvo lietu par recepšu zāļu reklamēšanas aizlieguma pārkāpumu saistībā ar portālā “Kasjauns.lv” pērn ievietoto reklāmu, kurā bija redzama valsts galvenā onkoloģe un minēts viņas amats.

“Delna” norādījusi, ka veselības ministres Andas Čakšas pienākums ir nodrošināt ikviena viņas iecelta augsta līmeņa konsultanta ētisku rīcību un nevainojamu reputāciju.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*