Sākums » Jaunākie raksti » LĀB aicina izvērtēt obligātās veselības apdrošināšanas lietderību, jo tikai 39% iedzīvotāju ir darba ņēmēji ar ienākumiem
LĀB aicina izvērtēt obligātās veselības apdrošināšanas lietderību, jo tikai 39% iedzīvotāju ir darba ņēmēji ar ienākumiem

LĀB aicina izvērtēt obligātās veselības apdrošināšanas lietderību, jo tikai 39% iedzīvotāju ir darba ņēmēji ar ienākumiem

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) uzskata, ka pirms obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanas vispirms ir jāsaprot, vai tas vispār kaut ko dos, ņemot vērā, ka tikai 39% no Latvijas iedzīvotājiem ir darba ņēmēji ar ienākumiem, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kā  žurnālistiem paudusi LĀB valdes locekle Ilze Aizsilniece, šobrīd Latvijā tikai 744 000 iedzīvotāju ir darba ņēmēji ar ieņēmumiem, līdz ar to vispirms ir jāsaprot, vai vispār nepieciešams ieviest jaunu nodokli tikai aptuveni 40% iedzīvotāju. Viņa arī piebilda, ka jebkurā gadījumā bērniem un pensionāriem veselības aprūpes nodrošināšanai būs nepieciešami valsts budžeta līdzekļi.

Viņa atzīmējusi, ka cer, ka starp LĀB un Veselības ministriju (VM) veidosies dialogs. Tāpat svarīgi, lai šajā darbā iesaistītos Finanšu ministrija.

Rezumējot Aizsilniece sacīja, ka pirms sistēmas ieviešanas ir jāsaprot, vai izmaiņas tiešām dos lielākus līdzekļus veselības aprūpei.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs paudis, ka “šobrīd nav ko runāt par detaļām, ja neesam izšķīrušies, pa kādu ceļu mēs iesim”. Viņš piebildis, ka VM šobrīd ir sākusi darbu pie iespējamo scenāriju izstrādes, ieviešot obligāto veselības apdrošināšanu.

Tāpat Belēvičs atzīmējis, ka izstrādātos modeļus izvērtēs Pasaules Veselības organizācijas eksperti, līdz ar to viņš uz valdību ies ar jau konkrētiem pamatojumiem kāda modeļa ieviešanai.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.