Sākums » Interesanti » LFB basketbola turnīrs uztur sporta garu nozarē
LFB basketbola turnīrs uztur sporta garu nozarē

LFB basketbola turnīrs uztur sporta garu nozarē

Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) ir nolēmusi turpināt savu jauko tradīciju – organizēt LFB basketbola turnīru. Šogad turnīrs norisinājās 27.maijā ļoti mājīgajā Saldus sporta kompleksā.

Turnīrā piedalījās astoņas jauniešu komandas un divas vecmeistaru komandas. Visas komandas, kā parasti, piedalījās atraktīvā atklāšanas parādē, kurā uzrunu teica arī LFB prezidente Kitija Blumfelde. Atklāšanā ar klusuma brīdi tika pieminēti pēdējā gada laikā mirušie ilggadīgi turnīra dalībnieki – Armands Kalējs (spēlējis “Olainfarm” un “Silvanols” komandās) un Dace Krieviņa (spēlējusi “Mana aptieka” un “Ķeguma aptieka” komandās). Armands bija viens no turnīra aktīviem līdzorganizatoriem, vecmeistaru turnīra idejas autors.

Daivas Neifaltes foto.

Komandas ar izlozes palīdzību tika sadalītas divās apakšgrupās, kur savstarpējās spēlēs noskaidroja vietu sadalījumu. Apakšgrupu labākās komandas noskaidroja finālistus, bet pārējās komandas savstarpējās spēlēs sadalīja pārējās vietas. Apakšgrupu divas labākās komandas spēlēja pusfinālos, kur Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) “Farmācijas studenti” uzvarēja “Silvanolu” (21:15), un “Grindeks” uzvarēja pagājušā gada čempionus “Latvijas aptieka” komandu (29:19).

Spēlē par 3.vietu satikās “Latvijas aptieka” un “Silvanols komandas”. Spēle risinājās punkts punktā un galvenie notikumi bija spēles pēdējās 30 sekundēs, kur vadība mainījās vairākas reizes. Četras sekundes līdz spēles beigām viena punkta pārsvaru ieguva “Silvanols”, bet pēdējā sekundē, neticamā veidā atlecošo bumbu izcīnīja Mārtiņš Ruciņš (“Latvijas aptieka”) un līdz ar fināla svilpes atskanēšanu guva uzvaras punktus.

Lielajā finālā satikās divas šī gada turnīra labākās komandas – “Grindeks” un RSU “Farmācijas studenti”. Spēle bija ļoti līdzīga, fināla cienīga, bet šoreiz vēl uzvarēja pieredze. 2017.gada LFB basketbola turnīra čempioni – “Grindeks”! Apsveicam!

Prieks par RSU farmācijas studentu lielisko spēli un izcīnīto 2. vietu! Tas gan nebija pārsteigums, jo komanda sevi labi parādīja arī iepriekšējos gados.

Abas vecmeistaru komandas – “Grindeks” un “Olainfarm” ļoti saistošā un interesantā duelī noskaidroja uzvarētāju. Spēlēja līdzvērtīgi pretinieki, un tikai spēles beigās spēkus vairāk bija saglabājuši “Olainfarm” vecmeistari, kas uzvarēja. Īpašs paldies un uzslava visiem turnīra vecmeistariem, kuri joprojām saglabā sportisku garu un aktīvu dzīves veidu.

Šī gada turnīrā bija arī kāds jaunums – komandu Meistarības konkurss. Divi pārstāvji no katras komandas (sieviete un vīrietis) veica stafeti ar dažādiem basketbola elementiem. Komandu un līdzjutēju interese bija ļoti liela, un cīņa starp komandām bija ļoti aizraujoša. Finālā tikās RSU “Farmācijas studentu” un “Latvijas aptiekas” komandu pārstāvji. Šoreiz veiksmīgāka bija “Latvijas aptieka” (Inta Vinovska un Mārtiņš Strahs).

Dalībniekiem un līdzjutējiem tika organizēti daudz un dažādi konkursi un atrakcijas, kur uzvarētāji varēja saņemt firmu sagādātos suvenīrus. Īpaši tika domāts par bērnu izklaidi un par to rūpējās jau tradicionālais turnīra talismans “Bitīte”, kā arī firmas TEVA un “Benu aptiekas” talismani. Tika noorganizēts īpašs bērnu karsējmeiteņu un karsējpuišu paraugdemonstrējums, kurš tika uzņemts ar lielām ovācijām.

Visus šos konkursus, atrakcijas un visu turnīra tehnisko organizāciju, kā parasti, lieliski veica  Arvis Blūms, iesaistot visu savu ģimeni – sievu, bērnus, māsu. Turnīra dalībnieku vārdā Arvim un viņa ģimenei – sirsnīgs paldies!

Vēl noteikti jāuzteic kvalitatīvā tiesnešu brigāde!

Kā parasti, patīkami bija satikt un vērot firmas TEVA komandas kuplo lietuviešu pārstāvniecību, kas turnīram piedod īpašu gaisotni. Tāpat prieks par Latvijas farmaceitiem labi pazīstamo Igaunijas farmaceitu – Toivo Sosāru, kurš stādā “Tallinas farmaceitiskajā fabrikā” un turnīrā spēlēja “Grindeks” vecmeistaru komandā. Toivo par savu atraktivitāti un īpašo tēlu saņēma Armanda Kalēja iedibināto balvu “Omulīgākais spēlētājs”, kuru viņam  pasniedza “Silvanols”.

Godinot Armanda Kalēja lielo ieguldījumu šī turnīra organizēšanā, tika iedibināta balva “Armanda Kalēja kauss”, un to šogad saņēma Egīls Jurševics (“Grindeks”).

Turnīra noslēgumā tika apbalvotas visas komandas un īpaši suminātas dažādu nomināciju laureāti – labākie un rezutatīvākie spēlētāji, labākie līdzjutēji, labākie trīspunktu metēji u.c.

Kopumā turnīrā bija jūtama ierastā sirsnīgā, draudzīgā un jaukā atmosfēra un to veicināja paši spēlētāji un arī līdzjutēji (īpaši firmas TEVA un “Benu aptiekas” līdzjutēji), kā ar daudzo bērnu piedalīšanās.

Paldies LFB prezidentei Kitijai Blumfeldei par atbalstu turnīra organizēšanā, paldies turnīra rīcības komitejai, kuras padoms un atbalsts bija ļoti noderīgs, un paldies visiem dalībniekiem un līdzjutējiem!

Pielikumā:

– vietu secība (http://farmacija-mic.lv/wp-content/uploads/2017/06/Vietu-seciba_2017.doc),

–  apakšgrupu rezultāti (http://farmacija-mic.lv/wp-content/uploads/2017/06/Apaksgrupu-rezultati.doc),

– statistika (http://farmacija-mic.lv/wp-content/uploads/2017/06/Statistika.xlsVietu seciba_2017 Apaksgrupu rezultati Statistika),

– nomināciju laureāti (http://farmacija-mic.lv/wp-content/uploads/2017/06/Nominacijas.doc).

LFB basketbola turnīra organizatoru vārdā –

Aigars Eniņš

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.