Sākums » Jaunākie raksti » Līgumu par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu šobrīd parakstījuši 66% ģimenes ārstu
Līgumu par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu šobrīd parakstījuši 66% ģimenes ārstu

Līgumu par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu šobrīd parakstījuši 66% ģimenes ārstu

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka šobrīd aktīvi noris līgumu slēgšana ar ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem 2018. gadā. Līdz šim līgumu noslēguši vairāk nekā 66% ģimenes ārstu prakšu. Šogad līgumu slēgšana uzsākta novembrī un kā ierasts turpināsies arī nākamā gada sākumā, ziņo NVD.

Visaktīvāk līgumu ar NVD slēdz Vidzemes ģimenes ārsti – to noslēguši jau 85% ārstu. Latgalē līgumu noslēguši 73% ģimenes ārstu, Zemgalē – 70%, savukārt Kurzemē – 54% ģimenes ārstu. Rīgas reģionā pakalpojumu sniegšanas līgumu noslēguši 60% ģimenes ārstu prakšu.

Līdzšinējā līguma slēgšanas kārtība paredzēja ikgadēju līguma grozījumu veikšanu vai līguma noslēgšanu no jauna, savukārt šobrīd līgumi tiek noslēgti uz trīs gadiem. Jaunā līgumu slēgšanas kārtība ir vērsta ne tikai uz administratīvā sloga mazināšanu, bet arī nodrošina stabilitāti attiecībā uz ārstniecības iestādes darba plānošanu un attīstību ilgākā laika periodā, kā arī valsts finansējuma saņemšanu.

Līguma perioda pagarināšana līdz trīs gadiem gan neietekmē valsts finansējuma plānošanas procesu – tāpat kā līdz šim finansējums ārstniecības iestādei tiek plānots gadam. Tas tiek norādīts katras ārstniecības iestādes individuāli prognozētajā finanšu paziņojumā, kuru nosūta kā līguma pielikumu. Arī turpmāk katru gadu pēc likuma par valsts budžetu izsludināšanas tas tiks nosūtīts no jauna.

Jau ziņojām,ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide norādīja, ka līgumos, ko sagatavojis NVD, nav ietvertas ģimenes ārsta tiesības un tiesiskās intereses. Pēc viņas teiktā, dienests piedāvā ārstiem parakstīt līgumu, kurā iztrūkst būtiska līguma sastāvdaļa, proti, par pakalpojumiem paredzētās samaksas apmērs. LĢĀA lēma pieprasīt NVD nekavējoties saskaņot ar LĢĀA primārās veselības aprūpes pakalpojumu 2018. gadam līguma nosacījumus, lai garantētu ģimenes ārstu līgumisko tiesību un interešu aizsardzību.

NVD ziņo, ka ir saņēmis asociācijas priekšlikumus izmaiņu veikšanai jaunajos līgumos un dienests ir aicinājis asociācijas pārstāvjus uz tikšanos.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.