Sākums » Jaunākie raksti » Līgumus par e-veselības sistēmas izmantošanu pagaidām ir noslēguši 11% ģimenes ārstu
Līgumus par e-veselības sistēmas izmantošanu pagaidām ir noslēguši 11% ģimenes ārstu

Līgumus par e-veselības sistēmas izmantošanu pagaidām ir noslēguši 11% ģimenes ārstu

Līgumus par e-veselības sistēmas izmantošanu pagaidām ir noslēguši 11% ģimenes ārstu, šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē atzina veselības ministres padomniece Ilze Āboliņa.

Kā pēc sēdes ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA, no 1500 ģimenes ārstu praksēm pagaidām līgumus noslēdzis 171 ģimenes ārsts jeb 11%. Tāpat kopumā no 1500 ārstu-speciālistu praksēm līgumus par sistēmas lietošanu ir noslēguši 37%.

Labāks rezultāts gan esot aptiekām, kur no 237 aptieku uzņēmumiem līgumus ir noslēguši 83%. Tāpat līgumus par e-veselības sistēmas izmantošanu ir noslēguši visi 45 valstī esošie stacionāri.

Saeimas komisijas vadītājs Andris Bērziņš vēlējies noskaidrot, kādas šobrīd ir Veselības ministrijas (VM) attiecības ar ģimenes ārstiem šajā jautājumā. Kā norādījusi VM valsts sekretāra vietniece Egita Pole, šobrīd notiekot sarunas un ar ģimenes ārstiem, ir izveidotas divas darba grupas, kurās tiek meklēti risinājumi sistēmas uzlabošanai. Viņa sēdē skaidrojusi, ka pēc lēmuma, kas paredzēja e-veselību sākt lietot obligāti tikai no šī gada septembra, līgumu slēgšanas temps palicis lēnāks.

Tāpat deputāti vēlējas noskaidrot, kas notiek ar VM sākto dienesta pārbaudi Nacionālajā veselības dienestā (NVD) saistībā ar pieļautajām nepilnībām e-veselības sistēmas ieviešanā. Pole norādījusi, ka novembra vidū sāktā pārbaude ir vēlreiz pagarināta un rezultāti gaidāmi tuvākā mēneša laikā.

LETA norāda, ka komisijas sēdē nav iztikts arī bez kritikas par pašu e-veselības sistēmas ātrumu un ērtumu. Pie frakcijām nepiederošais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, sacījis, ka mēģinājis veikt darbības sistēmā un ārstniecības personu saraksta atvēršana uz “A” burta prasījusi četras minūtes. Viņš e-veselības sistēmu sēdē nodēvējis par brāķi un paudis viedokli, ka ieguldītie līdzekļi ir izmesti miskastē. Tāpat viņš izteicies, ka sistēmas izstrādē iesaistītie ierēdņi met ēnu uz visu ierēdniecību un liek viņiem izskatīties pēc “idiotiem”.

Deputāti sēdē vienojušies, ka jautājumu par e-veselības ieviešanu atkal skatīs pēc mēneša, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

leta_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.