Sākums » Jaunākie raksti » LRA prasa nekavējoties iecelt amatā pilnas slodzes veselības ministru

LRA prasa nekavējoties iecelt amatā pilnas slodzes veselības ministru

Latvijas Reģionālā apvienība (LRA) prasa nekavējoties iecelt pilnas slodzes veselības ministru kvalitatīvas medicīnas aprūpes nodrošināšanai, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Mārtiņš Šics aģentūrai LETA skaidrojis, ka uz veselības ministres Andas Čakšas prombūtnes laiku ministra amats uz pilnu slodzi ir jāuztic atbilstošam profesionālim. Juridiskas dabas risinājums šādam solim jāpiedāvā pašai valdībai.

Politiskais spēks norādījis, ka reforma veselības aprūpē tiek veikta bez ministra, kam sekas ir lielas rindas un izmisuši pacienti. “Spēkā stājusies skaļi pieteiktā veselības aprūpes reforma, ko pavadīja daudzi valdības solījumi. Uzsākta līdz šim lielākā piešķirtā papildu finansējuma “apguve” veselības nozarei Latvijā. Diemžēl situācija ir tikai pasliktinājusies – rindas ir kļuvušas garākas un mediķi vēl nav saņēmuši ne centa no solītā algu paaugstinājuma un neredz darba algas palielinājumu ilgtermiņā,” pausts apvienībā.

Šics akcentējis, ka šī ir lielākā veselības aprūpes reforma, kādu ir mēģināts veikt, ieguldot “milzīgus līdzekļus”, bet tas reizē tiek darīt, pieņemot Veselības aprūpes finansēšanas likuma brāķi. Viņš neapšauba, ka izmaiņas veselības aprūpes sistēmā bija nepieciešamas sen, tomēr esot absurdi cerēt, ka tās notiks pašas par sevi nekompetento “rotācijas” ierēdņu “izpildībā”. “Nepietiekama un uz rezultātu neorientēta kontrole var vienīgi būtiski padziļināt krīzi veselības aprūpē,” uzskata Šics.

“Mēs neceltu trauksmi, ja veselības ministri aizstātu premjerministrs, savu pienākumu pildīšanu uzticot kādam citam. Divu vissvarīgāko amatu pildīšanu uz pusjaudu mūsu valsts nevar atļauties. Jau līdz šim novērojams, cik bieži paša premjera pienākumus pilda citi ministri,” norādījusi LRA.

Kā ziņots, Čakša decembra otrajā pusē devās grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā; pie ministra darba pienākumu pildīšanas viņa plāno atgriezties divu līdz trīs mēnešu laikā. Šajā periodā viņas pienākumus formāli pildīs premjerministrs Māris Kučinskis, taču aktīvo darbību veiks Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš un viņa vietniece Daina Mūrmane-Umbraško, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

 

2 komentāri

  1. Sūds ne programma!!! Mēs visi zvanām, viss apstājies!!! KO Jūs darāt ministri???

  2. Un ko tas mainītu? Šodien jau 4. reizi uzkaras tā e-nelaime! Klienti nikni,bet ko gan mēs varam līdzēt!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.