Sākums » Farmācija » Martā zāļu apgrozījums Latvijā bijis par 0,4% mazāks nekā februārī
Martā zāļu apgrozījums Latvijā bijis par 0,4% mazāks nekā februārī

Martā zāļu apgrozījums Latvijā bijis par 0,4% mazāks nekā februārī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2024. gada martā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,10 mlj zāļu iepakojumu par 44,95 mlj eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 0,4% mazāk nekā šī gada februārī un par 0,7% vairāk nekā 2023. gada martā. Vispārēja tipa aptiekām martā tika pārdoti 3,67 mlj zāļu iepakojumu 38,89 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 439 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, sarakstu iespējams skatīt šeit (Excel fails), tai skaitā 246 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 8,22 mlj eiro, kas ir par 5% mazāk nekā šī gada februārī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu martā bija 10,97 eiro, savukārt mediānas cena – 6,22 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,96 eiro, nereģistrētām zālēm 15,22 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji martā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 20 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 11 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas un loģistikas izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 80 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu. Datu avots: Zāļu valsts aģentūrai iesniegtie ikmēneša zāļu realizācijas pārskati.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*