Sākums » Jaunākie raksti » Mazina birokrātiju veselības nozarē

Mazina birokrātiju veselības nozarē

Lai mazinātu birokrātiju veselības nozarē un vienkāršotu administratīvās procedūras, šodien, 12.jūnijā, valdības sēdē apstiprināti Veselības ministrijas (VM) sagatavotie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas nosaka C hepatīta pacientu reģistra uzturēšanas kārtību, ziņo VM.

Grozījumi MK noteikumos apstiprina jaunu C hepatīta pacientu karti, kurā visa iekļaujamā informācija ir iedalīta 3 daļās:

  • pacienta dati (informācija galvenokārt aizpildīsies automātiski no Iedzīvotāju reģistra);
  • diagnostika (informācija daļēji ielasīsies automātiski no Valsts infekcijas slimību uzraudzības un monitoringa sistēmas);
  • ārstēšana.

Vienlaikus mazināts arī C hepatīta pacientu reģistrā ievadāmās informācijas apjoms, piemēram, vairs nebūs jāievada informācija par pacienta sociālo statusu, riska faktoriem. Tāpat ir vienkāršotas prasības diagnozes noteikšanas gaitas atspoguļojumam un ziņojumam par aknu patoloģijas apstiprināšanu, ziņo VM.

Jau ziņots, ka VM turpina pārskatīt normatīvos aktus, lai mazinātu birokrātiskās procedūras. Atvieglojot ārstniecības iestāžu darbu, rosināts par ceturtdaļu samazināt pārskatu veidlapu skaitu, kas tiek iesniegts Slimību profilakses un kontroles centrā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.