Sākums » Interesanti » Par LU Medicīnas fakultātes dekānu ievēl Valdi Folkmani
Par LU Medicīnas fakultātes dekānu ievēl Valdi Folkmani

Par LU Medicīnas fakultātes dekānu ievēl Valdi Folkmani

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes (LU MF) Dome par jauno fakultātes dekānu ievēlējusi asoc. prof. Valdi Folkmani, kas pēc diviem termiņiem amatā nomainīs līdzšinējo dekāni prof. Ingrīdu Rumbu-Rozenfeldi, ziņo LU pārstāvji. Plānots, ka dekāns savus amata pienākumus sāks pildīt šā gada 1. jūlijā pēc apstiprināšanas LU Senāta sēdē.

“Esmu aizkustināts par kolēģu pausto atbalstu un lielo uzticību, ko plānoju attaisnot ar nopietnu darbu mācībspēku, studentu, fakultātes un mūsu Alma Mater labā. Esmu iecerējis stiprināt fakultātes pozīcijas medicīnas izglītībā Latvijā un Baltija mērogā, turpinot līdzšinējās dekānes veiksmīgi aizsākto. 17 gados atjaunotā Medicīnas fakultāte no ideālistiski noskaņotu mācībspēku un studentu domubiedru grupas ir izaugusi par vienu no spēcīgākām Latvijas Universitātes fakultātēm, kas nodrošina starptautiski konkurētspējīgu izglītību gan latviešu, gan angļu valodā. Un mēs neplānojam apstāties pie sasniegtā,” uzsver asoc. prof. V. Folkmanis, kas ir ilggadējs fakultātes mācībspēks un patriots.

Dekānam ir doktora grāds medicīnā un maģistra grāds pedagoģijā, kas ļāvis V. Folkmanim veidot veiksmīgu profesionālo karjeru neiroloģijā un akadēmiskajā vidē. Viņš ir ne tikai studentu un kolēģu cienīts mācībspēks, bet arī LU MF Sociālās pediatrijas centra izveidotājs un vadītājs. Asoc. prof. attīstījis nopietnu pētniecisko sadarbību ar ārvalstu kolēģiem, īpaši no Vācijas.

LU MF dekāna vēlēšanās, kas norisinājās 3. jūnijā, savas kandidatūras bija izvirzījuši trīs kandidāti – asoc. prof. Gustavs Latkovskis un prof. Valdis Pīrāgs, bet pārliecinošu balsu vairākumu saņēma asoc. prof. Valdis Folkmanis.

LU MF programmas ārstniecībā, farmācijā un veselības aprūpē ir ļoti mūsdienīgas, veidotas, balstoties uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un Skandināvijas valstu pieredzi. Visas programmas ir akreditētas un atbilst Eiropas Savienības normām, uzsver LU. Būtiska studiju sastāvdaļa ir praktiskās nodarbības un prakse, kas sākas jau 3. studiju semestrī un notiek Rīgas vadošajās klīnikās ārstniecības iestādēs un farmācijas uzņēmumos. Savukārt pētniecības jomā notiek plaša sadarbība ar daudzām zinātniskajām institūcijām Latvijā. LU MF studenti katru gadu arī piedalās ES izglītības programmās ERASMUS+, kas piedāvā studentiem iespēju no 3 mēnešiem līdz pilnam akadēmiskajam gadam studēt kādā citā Eiropas Savienības dalībvalsts augstskolā.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.