Sākums » Farmācija » Par zāļu blakusparādībām varēs ziņot, izmantojot QR kodu
Par zāļu blakusparādībām varēs ziņot, izmantojot QR kodu

Par zāļu blakusparādībām varēs ziņot, izmantojot QR kodu

Aizvadītā gada decembrī veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja liecina, ka kopumā 22% respondentu pēdējo 20 gadu laikā ir saskārušies ar zāļu blaknēm un 72% iedzīvotāju, kas ir pieredzējuši zāļu blakusparādības, norāda, ka par tām ir ziņojuši ārstam, farmaceitam, māsai, Zāļu valsts aģentūrai (ZVA) vai farmācijas uzņēmumam, informē ZVA.

Lai gan daļa iedzīvotāju apzinās, ka zālēm var būt blaknes, tomēr Latvijā saņemto iedzīvotāju ziņojumu skaits rada bažas, ka ne visos gadījumos, kad novēro blakni, par to tiek paziņots ZVA. Tāpēc aģentūra vēlas atgādināt iedzīvotājiem par iespēju ziņot par novērotajām blaknēm un līdztekus jau esošajiem paziņošanas veidiem piedāvā jaunu paziņošanas ceļu, izmantojot QR kodu.

Šādi iedzīvotāju ziņojumi ļauj laikus atklāt jaunas, nozīmīgas, arī retas zāļu blaknes un ar tām papildināt zāļu lietošanas instrukcijas un zāļu aprakstus, brīdināt ārstus, farmaceitus un pacientus, kā arī ieteikt pasākumus, lai novērstu vai mazinātu blakņu rašanās risku. Ziņojot par novērotajām zāļu blaknēm, iedzīvotāji iesaistās zāļu drošuma uzraudzībā, uzsver ZVA.

Lai palielinātu iedzīvotāju informētību un izpratni par zāļu blaknēm un veicinātu iedzīvotāju ziņošanu Zāļu valsts aģentūrai par tām, ZVA rīkos informatīvu kapmaņu “Lieto zāles? Novēro blaknes? Ziņo!”. Kampaņa tiks atklāta 3. aprīlī.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*