Sākums » Interesanti » Pieejama grāmata par slimnieku kopšanu mājās

Pieejama grāmata par slimnieku kopšanu mājās

Katrā desmitajā Latvijas ģimenē ir cilvēks, kam ilgstošu veselības problēmu dēļ nepieciešama mājas aprūpe, bet profesionālus veselības vai sociālās aprūpes pakalpojumus mājās saņem 14,9 % šādu mājsaimniecību, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Tas nozīmē, ka bieži slimo cilvēku aprūpi veic sirgstošā ģimenes locekļi pašu spēkiem, taču viņiem ne vienmēr ir zināšanas, kā to darīt pareizi.

Lai palīdzētu ikdienā veikt grūto, atbildīgo aprūpes darbu, pēc SIA “TZMO Latvija” (pārstāv higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāju “TZMO SA”) iniciatīvas klajā nākusi Latvijā vēl līdz šim neizdota grāmata “Slimnieka ārstēšana, aprūpe un rehabilitācija mājas apstākļos. Hroniskas slimības”. Grāmatā vienkārši un saprotami runāts par hronisko slimību norisi, galvenajiem simptomiem, ārstēšanas principiem un sniegti padomi, kā rīkoties dažādās situācijās.

Jaunā grāmata būs praktisks padomdevējs un iedrošinošs palīgs visiem, kas meklē atbildes, kā labāk sniegt aprūpi saviem tuvajiem, nekaitējot sev, savai fiziskajai un garīgajai veselībai.  Grāmata ļauj labāk izprast, kā norit hroniskas un progresējošas nervu slimības, piemēram,   demence, insults, Parkinsona slimība un multiplā skleroze. Atsevišķi aplūkoti ļaundabīgie audzēji, diabēts un tā vēlīnās sekas, hroniska obstruktīva plaušu slimība, sirds mazspēja un hroniska nieru slimība. Gados vecākiem cilvēkiem īpaši aktuāls temats ir kritienu riski, urīna nesaturēšana. Tāpat sniegti padomi guļošu pacientu aprūpē – kā pareizi barot, rūpēties par izgulējumu profilaksi, ādu, kā arī sniegts ieskats mirstošu pacientu aprūpē u.c. Noderīgu informāciju grāmatā atradīs gan ārsti, gan medmāsas un aprūpētāji, gan slimnieku tuvinieki.

Tulkotās grāmatas autori ir poļu medicīnas speciālisti Pjotrs Krakovjaks, Dominiks Kšižanovskis un Aleksandra Modliņska. Latviešu valodas tulkojuma zinātniskie redaktori ir Dr.habil.med. Māris Baltiņš, Latvijas Universitātes P.Stradiņa Medicīnas koledžas lektore Ina Vīksniņa, konsultante – sertificēta ergoterapeite Elza Klagiša.

Grāmatas ir pieejamas grāmatnīcās “Valters un Rapa”, “Zvaigzne ABC” un arī “Valters un Rapa” internetveikalā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.