Sākums » Jaunākie raksti » Plāno izmaiņas medicīnisko tehnoloģiju apstiprināšanas un ieviešanas kārtībā
Plāno izmaiņas medicīnisko tehnoloģiju apstiprināšanas un ieviešanas kārtībā

Plāno izmaiņas medicīnisko tehnoloģiju apstiprināšanas un ieviešanas kārtībā

10.novembrī Valsts sekretāru sanāksmē izskatīts Veselības ministrijas (VM) izstrādātais grozījumu projekts noteikumiem, kas paredz izmaiņas ārstniecībā izmantojamo medicīnisko tehnoloģiju apstiprināšanas un jaunu medicīnisko tehnoloģiju ieviešanas kārtībā (Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija noteikumi Nr.468 “Ārstniecībā izmantojamo medicīnisko tehnoloģiju apstiprināšanas un jaunu medicīnisko tehnoloģiju ieviešanas kārtība”).

Noteikumu grozījumu projekta mērķis ir precizēt, kuras no medicīniskajām tehnoloģijām apstiprina Nacionālais veselības dienests (NVD), ziņo VM. Paredzēts, ka medicīniskās tehnoloģijas arī turpmāk novērtēs un apstiprinās NVD, izņemot tādas medicīniskās tehnoloģijas kā zāles, kuras apstiprina saskaņā ar normatīvajiem aktiem par zāļu reģistrēšanu, un medicīniskās ierīces, kuras apstiprina saskaņā ar normatīvajiem aktiem par medicīnisko ierīču reģistrēšanu.

Paredzēts, ka iesniegumu medicīniskās tehnoloģijas apstiprināšanai vai anulēšanai drīkstēs iesniegt ārstniecības iestādes un ārstniecības personu profesionālās organizācijas. Šobrīd noteikts, ka šādas tiesības ir arī atsevišķām ārstniecības personām, bet, lai nodrošinātu pārliecību, ka medicīniskā tehnoloģija atbilst konkrētās ārstniecības nozares vadlīnijām un tās ieviešanai būs nodrošinātas nepieciešamās telpas un speciālisti, plānots šo sarakstu sašaurināt.

Noteikumu grozījumu projekts paredz arī noteikt izņēmumu attiecībā uz tiesu medicīnas ekspertīzē, tiesu psihiatrijas ekspertīzē un narkoloģijas ekspertīzē izmantojamo medicīnisko tehnoloģiju apstiprināšanai iesniedzamo informāciju un pārskatu sniegšanu, ņemot vērā, ka pašreizējās noteikumu prasības ne vienmēr iespējams attiecināt uz tiesu medicīnas ekspertīzēs izmantojamajām metodēm. Tāpat plānots noteikt ierobežojumus attiecībā uz tiesu medicīnas ekspertīzē, tiesu psihiatrijas ekspertīzē un narkoloģijas ekspertīzē lietojamo tehnoloģiju publiskošanu, informē VM.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.