Sākums » Jaunākie raksti » Policija nepierāda, ka bērnu ķirurgs nelikumīgi tirgojies ar psihotropo vielu receptēm

Policija nepierāda, ka bērnu ķirurgs nelikumīgi tirgojies ar psihotropo vielu receptēm

Valsts policija (VP) izbeigusi kriminālprocesu, kurā tika izmeklēts vai bērnu ķirurgs Juris Šveklis par nelielu samaksu izrakstījis psihotropo vielu receptes, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Saskaņā ar uzraugošā prokurora norādījumiem kriminālprocess izbeigts pierādījumu trūkuma dēļ.

Latvijas televīzijas (LTV) raidījums “Aizliegtais paņēmiens” pagājušā gada novembrī vēstīja, ka bērnu ķirurgs Šveklis, kurš tobrīd strādāja gan Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan pieņēma pacientus “Veselības centrā 4” un arī Rīgas 1.slimnīcā, līdzās saviem ārsta pienākumiem par nelielu samaksu izrakstījis psihotropo vielu receptes, par ko draud kriminālatbildība.

Toreiz žurnālistu īstenotajā eksperimentā apgalvots, ka ārsts Šveklis kādam nepazīstamam cilvēkam, nemaz neiztaujājot, kas viņam kaiš, izrakstījis psihotropās vielas “Xanax” recepti, pieņemot par to 15 eiro. “Xanax” ir psihotropā viela, kas domāta stresa noņemšanai, un tās aprite tiek stingri regulēta, jo zāles izraisa atkarību. Pats ārsts, sazvanīts pēc eksperimenta, noliedza, ka jebkad būtu tā darījis.

Šveklis šobrīd turpina strādāt Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, ziņo LETA. Ņemot vērā, ka gadījums notika darba attiecībās ar Rīgas 1.slimnīcu, slimnīcai neesot pamata ārstu no amata atbrīvot, skaidrojusi slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Kā iepriekš aģentūru LETA informēja vienas no Švekļa darba vietām – Rīgas 1.slimnīcas – pārstāve Iveta Medne, saskaņā ar Dienesta pārbaudes komisijas sniegto atzinumu slimnīcas valde konstatēja, ka Šveklis nav ievērojis Ministru kabineta noteikumos noteikto kārtību, tādējādi pārkāpjot darba līgumā noteikto pienākumu – sekot medicīnas dokumentācijas kvalitatīvai noformēšanai. Ievērojot konstatētos faktus un ar lietu saistītos apstākļus, slimnīcas valde pagājušā gada nogalē pieņēmusi lēmumu ar Švekli lauzt darba līgumu.

Pērn sadarbību ar Švekli pārtrauca arī “Veselības centrs 4”, norāda LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.