Sākums » Jaunākie raksti » Reģistrētas multiplās sklerozes klīniskās vadlīnijas

Reģistrētas multiplās sklerozes klīniskās vadlīnijas

Nacionālā veselības dienesta (NVD) mājaslapā esošajā ārstniecībā izmantojamo “Klīnisko vadlīniju datu bāzē” reģistrētas Latvijas Neirologu biedrības darba grupas izstrādātās “Multiplās sklerozes klīniskās vadlīnijas”.

Kā norāda NVD, vadlīnijās sniegta aktualizēta informācija par multiplās sklerozes klasifikāciju, diagnostiku, diferenciāldiagnozi, terapiju un rehabilitāciju, ņemot vērā, ka pēdējās multiplās sklerozes klīniskās vadlīnijas Latvijā tika reģistrētas 2014.gadā un savu aktualitāti ir zaudējušas.

Vadlīnijās sniegti ieteikumi par multiplās sklerozes pašreizējām ārstēšanas iespējām, aktualizējot multiplās sklerozes ārstēšanas algoritmus un sīkāk pievēršoties slimību modificējošas medikamentozās terapijas taktikai.

Vienlaikus vadlīnijās sniegti ieteikumi multiplās sklerozes ārstēšanai paasinājuma gadījumā un imūnmodulējošas terapijas iespējas, radot priekšstatu par medikamentu izvēli un medikamentu izraisītajām komplikācijām multiplās sklerozes pacientiem. Vadlīnijās akcentēta taktika simptomātiskas terapijas izvēlē un sniegti ieteikumi rehabilitācijā.

Ar klīniskajām vadlīnijām iespējams iepazīties NVD mājaslapas sadaļā “Klīniskās vadlīnijas” brīvi pieejamajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē “Klīnisko vadlīniju datu bāze”.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.