Sākums » Jaunākie raksti » “Repharm” ziedo 350 000 eiro limfomas diagnostikai
“Repharm” ziedo 350 000 eiro limfomas diagnostikai
Foto: no uzņēmuma arhīva.

“Repharm” ziedo 350 000 eiro limfomas diagnostikai

Šodien, 15. septembrī, Starptautiskās limfomas dienas ietvaros veselības aprūpes uzņēmumu holdings “Repharm” atklāja limfomas pacientu atbalsta programmu “Dzīvo tālāk!” un ziedoja 350 000 eiro limfomas pacientu pozitronu emisijas tomogrāfijas jeb PET/CT diagnostikas izmeklējumiem, ziņo uzņēmuma pārstāvji. Programmas ietvaros turpmāko divu gadu laikā ikviens limfomas pacients atbilstoši ārstu norādēm bez maksas varēs veikt PET/CT izmeklējumu, uz kuru balstoties ārsti daudz precīzāk varēs noteikt vēža lokāciju, attīstību un nozīmēt katram pacientam piemērotāko ārstēšanās terapiju.

PET/CT izmeklējums ir pozitronu emisijas tomogrāfija, kas atšķirībā no citām vizuālās diagnostikas metodēm spēj noteikt precīzu audzēja lokāciju, metastāzes un funkcionālo dabu, agresivitātes pakāpi un izplatību ķermenī. Tas 30% gadījumu ir izšķirīgi precīzas ārstniecības metodes izvēlē. Turklāt pēc PET/CT pielietojuma 30–40% gadījumu tiek mainīta turpmākā pacientu ārstēšanas taktika, kas kopumā ļauj uzlabot pacienta iespējas uz pilnīgu atveseļošanos, uzsver uzņēmuma pārstāvji. Tāpēc šāds izmeklējums ir vitāli svarīgs, taču, neskatoties uz daudzajām PET/CT izmeklējuma priekšrocībām un ekonomisko efektivitāti, tas netiek apmaksāts no valsts budžeta. PET/CT metode ir iekļauta starptautiskās ārstēšanas vadlīnijās, un Latvijā jau šobrīd šos izmeklējumus atsevišķi pacienti saņem par savu naudu.

Limfoma jeb limfmezglu vēzis ir ļaundabīgs audzējs. Ik gadu ekonomiski attīstītajās valstīs limfomas jeb limfmezglu vēža slimnieku skaits pieaug par 4%. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem Latvijā katru gadu tiek diagnosticēti ap 50 Hodžkina limfomas audzēju un pat līdz 200 cilvēkiem citi limfomas audzēju paveidi. Mirstība no limfmezglu vēža ir salīdzinoši augsta – katru gadu Latvijā nomirst vairāk nekā 100 limfomas slimnieku. Visbiežāk nāves cēlonis ir novēlota diagnostika un neefektīvas ārstniecības metodes izvēle.

Pēc radioloģes diagnostes Marikas Kalniņas teiktā, PET/CT ir aprobēta klīniskajā praksē jau vairākas dekādes, un tās lietojums ir pierādījumos balstīts. Plaši starptautiski pētījumi parāda, ka tā ir standarta metode Hodžkina limfomas un agresīvas ne-Hodžkina limfomas stadijas noteikšanā un terapijas efektivitātes izvērtēšanā, turklāt, salīdzinot ar tradicionāli lietotām metodēm — datortomogrāfiju un kaulu smadzeņu biopsiju —, PET/CT lietojums var mainīt ārstēšanas taktiku, skaidro M. Kalniņa.

Programmas “Dzīvo tālāk!” īstenošanai “Repharm” izveidojis sadarbību ar pacientu atbalsta fondu “O fonds”, kas nodrošinās limfomas pacientu koordinēšanu PET/CT diagnostikas izmeklējumiem, balstoties uz hematologu konsīlija lēmumu un atzinumu par pacientu nosūtīšanu PET/CT diagnostikai, izvērtējot katra pacienta datus un nozīmēto terapiju. Bezmaksas izmeklējumus būs iespējams veikt Rīgas Stradiņa universitātes Nukleārās medicīnas klīnikā un/vai Latvijas Jūras medicīnas centrā, kas Latvijā nodrošina PET/CT izmeklējumus. Viena no “O fonds” prioritātēm ir dažādas onkoloģisko pacientu atbalsta programmas.

2016. gadā “Repharm” labdarībai ziedoja un īstenoja sabiedriskus projektus par aptuveni 500 000 eiro. Sabiedriskie projekti galvenokārt saistīti ar ieguldījumu farmaceitu tālākizglītībā un kvalifikācijas celšanā, ziedots dažādu NVO un veselības aprūpes veicināšanas organizāciju atbalstam, piemēram, Latvijas Tuberkulozes fondam, Atbalsta grupai inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem, Latvijas Farmaceitu biedrībai u. c.

Jau ziņojām, ka farmācijas holdinga “Repharm” pārvaldīto uzņēmumu kopējais apgrozījums 2016.gadā sasniedza 229 miljonus eiro. Salīdzinot ar 2015.gadu, tā kopējais apgrozījums pieaudzis par 15,6% jeb 31 miljonu eiro. 2015. gadu koncerns noslėdza ar 17,17 miljonu eiro lielu peļņu, kas bija par 44,7% lielāka nekā 2014. gadā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.