Sākums » Interesanti » RSU notiks starptautiska konference par veselību un personības attīstību
RSU notiks starptautiska konference par veselību un personības attīstību
Foto: no RSU arhīva.

RSU notiks starptautiska konference par veselību un personības attīstību

Rīt, 14. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā sāksies 2. Starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Veselība un personības attīstība: integratīvā pieeja”.

Konference notiks līdz sestdienai, 16. aprīlim. Konferences programma veidota, lai ar dažādu palīdzošo un izglītojošo profesionālās darbības jomu speciālistiem un studentiem kopīgi diskutētu un meklētu risinājumus veselības saglabāšanai, slimību ārstēšanai un personības attīstībai starpdisciplinārā kontekstā.

Konferences tematiski daudzveidīgos ziņojumus vieno trīs caurviju tēmas – psiholoģiskās izvērtēšanas instrumentu izveide un adaptācija, nemedikamentozā palīdzība dažādām klientu/pacientu grupām, e-intervences, kā arī profesionālā izglītība un izaugsme, profesionālās darbības prakse.

  1. aprīlī konferences dalībniekiem būs iespēja klausīties četru vieslektoru lekcijas, bet 16. aprīlī – piedalīties vieslektoru vadītajās meistarklasēs. Profesore Staņislava Hoferkova lekcijā un meistarklasē pievērsīsies jautājumiem par atkarības profilakses iespējām, profesore Sabrina Cipoleta lekcijā un meistarklasē aktualizēs jautājumu par veselības un slimības kvalitatīvo pētniecību, profesors Antans Gostauts iepazīstinās ar veselības psiholoģijas attīstību Lietuvā, bet meistarklasē pievērsīsies jautājumiem par smēķēšanas atkarības profilakses pasākumiem Lietuvas skolās, savukārt pētniece Daiga Kamerāde ziņos par pētījuma “Darbs, bezdarbs, veselība un subjektīvā labklājība” rezultātiem.

Konferences pirmās dienas noslēgumā plkst.17.10 RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā notiks kolektīvās monogrāfijas “Veselības psiholoģija” prezentācija. Tā ir pirmā plašākā grāmata latviešu valodā par veselības psiholoģijas jautājumiem, ko izstrādājuši RSU docētāji un pirmie studiju programmas “Veselības psiholoģijas” absolventi. Monogrāfijas zinātniskās redaktores ir asociētā profesore Kristīne Mārtinsone un docente Velga Sudraba.

Konferencē kopumā būs iespēja noklausīties 36 ziņojumus, ko prezentēs docētāji no RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras, Māszinību un dzemdību aprūpes katedras un kolēģi no citām Latvijas augstskolām, tajā skaitā astoņi ziņojumi būs par Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docētāju īstenoto pētījumu rezultātiem valsts pētījumu programmās. Vairākus ziņojumus, kas veidoti, pamatojoties uz labākajiem studiju procesā izstrādātajiem pētniecības darbiem, nolasīs RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes un Komunikācijas fakultātes studenti.

Konferences programma un pieteikšanās RSU mājaslapā. Dalība konferencē ir bez maksas.

 

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.