Sākums » Jaunākie raksti » RSU rektora amatā ievēl Aigaru Pētersonu

RSU rektora amatā ievēl Aigaru Pētersonu

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora amatā šodien, 9. novembrī, ievēlēts RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Par Pētersonu balsojuši 85 delegāti, savukārt viņa sāncensis Augstākās izglītības padomes (AIP) priekšsēdētājs Jānis Vētra saņēmis 33 delegātu balsis.

Pētersons dzimis 1959.gadā. Viņš ir habilitēts medicīnas doktors, profesors un RSU strādā kopš 1984.gada. Pētersons izstrādājis 435 zinātniskās publikācijas, kā arī četrus izgudrojumus. Profesora vadībā promocijas darbu aizstāvējuši deviņi doktoranti. Pētersons bijis RSU Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, savukārt patlaban viņš ir Doktorantūras nodaļas dekāns.

Pētersons ir arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis. Iepriekš viņš bijis arī Saeimas un Rīgas domes deputāts.

Patlaban augstskolas rektors ir Jānis Gardovskis. Viņa pilnvaras RSU rektora amatā beigsies šī gada nogalē, beidzoties otrajam termiņam rektora amatā. Saskaņā ar Augstskolu likumu un RSU Satversmi rektoru uz pieciem gadiem ievēl RSU Satversmes sapulce un apstiprina Ministru kabinets.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.