Sākums » Jaunākie raksti » RSU un Grindeks noslēdz sadarbības līgumu inovatīvu farmācijas produktu izstrādei

RSU un Grindeks noslēdz sadarbības līgumu inovatīvu farmācijas produktu izstrādei

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un farmācijas uzņēmums Grindeks noslēguši sadarbības līgumu par dažādu farmaceitiskās izpētes un izstrādes pakalpojumu veikšanu. Industrijas un zinātnieku ciešās sadarbības rezultātā tiks veicināta jaunu un inovatīvu farmācijas produktu izstrāde.

Līgums paredz, ka Grindeks, izmantojot RSU resursus, personāla kvalifikāciju un intelektuālo sniegumu, varēs īstenot jaunu produktu ienākšanu apritē.

Grindeks valdes priekšsēdētājs Dr. Chem Juris Hmeļņickis: “Esam patiesi gandarīti par līdzšinējo un turpmāko sadarbību farmaceitiskās izpētes veicināšanā un nodrošināšanā. Grindeks strauji attīstās un paplašinās visā pasaulē, tāpēc, lai uzturētu mūsu uzņemto izaugsmes tempu, nepieciešamas tālredzīgs skatījums uz investīcijām un projektu izstrādi. Mēs esam nopietni apņēmušies piedāvāt inovatīvus farmācijas risinājumus visā pasaulē, un jaunu produktu attīstīšana neapšaubāmi ir starp Grindeks prioritātēm. Rīgas Stradiņa universitāte jau ilgstoši ir bijusi uzticams partneris gan jauno farmācijas talantu attīstīšanā un piesaistē, gan inovatīvu farmācijas produktu izstrādē, un jauna sadarbības līguma parakstīšana šo partnerību ceļ arvien jaunā kvalitātē.”

Uzsverot sadarbības būtisko lomu jauno farmācijas studentu un pētnieku izaugsmē, gandarījumu pauž RSU Farmācijas fakultātes dekāne Dace Bandere: “Mums ir ļoti paveicies, ka Latvijā ir spēcīga farmācijas industrija, tostarp tādi lieli ražotāji kā Grindeks, kas izprot un atbalsta savstarpējās sadarbības nepieciešamību starp zāļu ražotāju, universitātes zinātniekiem, akadēmisko personālu un topošajiem farmaceitiem. Katrs jaunais speciālists, katrs izgudrojums un saražotais produkts Latvijā ir zelta vērts. Svarīgi citam citu atbalstīt un sadarboties, lai spēcinātu Latvijas farmācijas izaugsmi un Latvijas labklājību.”

Zinātnes un studiju kapacitātes stiprināšana rūpnieciskajā farmācijā ir viens no svarīgākajiem RSU ilgtermiņa attīstības virzieniem.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*