Sākums » Jaunākie raksti » Saeimā rīko starptautisku konferenci par risinājumiem veselības aprūpes finansēšanai

Saeimā rīko starptautisku konferenci par risinājumiem veselības aprūpes finansēšanai

Saeimas namā piektdien, 31. martā, notiks starptautiska konference “Vai veselības apdrošināšana var glābt veselības aprūpi Latvijā?”, kurā veselības, apdrošināšanas un citu jomu lietpratēji meklēs Latvijas situācijai piemērotāko risinājumu veselības nozares finansēšanai, ziņo Saeima.

“Veselības nozarē situācija ir gluži revolucionāra – visi iesaistītie saprot, ka dzīvot pa vecam vairs nevar. Nozarē akūti trūkst līdzekļu, turklāt daudzus iedzīvotājus nepamet sajūta, ka arī esošā nauda netiek apsaimniekota pietiekami efektīvi. Nozare pilnīgi noteikti ir pārmaiņu priekšā, un piektdien pulcēsimies, lai diskutētu, kā valstī mainīt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu. Iepazīsimies ar ārvalstu pieredzi obligātās veselības apdrošināšanas jomā, vērtējot, vai šis modelis būtu efektīvs arī Latvijas apstākļos,” paziņojumā Saeimas mājaslapā norāda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

“Temats, protams, nav viegls, jo nauda kokos neaug, un vienā vai otrā formā veselības nozarei acīmredzot būs nepieciešams papildus publiskais finansējums. Vai tā būtu obligāta apdrošināšanas sistēma, sociālo iemaksu pārdale vai kāda nodokļa palielināšana – tas šobrīd nav būtiskākais.  Svarīgāk apzināties, ka sabiedrība nav gatava maksāt vairāk par tādu pakalpojumu, kā saņem šobrīd. Tas nozīmē, ka nopietnas pārmaiņas nepieciešamas arī veselības aprūpes organizēšanā un pakalpojumu kvalitātē. Ieguldot veselības aprūpē vairāk publisko līdzekļu, sabiedrībai ir jāsaņem kvalitatīvāki pakalpojumi,” uzsver Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks.

Konferenci atklās A.Barča un veselības ministre Anda Čakša. Konferences dalībniekus videouzrunā sveiks arī Eiropas Savienības (ES) veselības aprūpes un pārtikas drošuma komisārs Vitenis Povils Andrukaitis (Vytenis Povilas Andriukaitis) un ES Tiesas tiesnesis tienesis Egils Levits.

Konferences dalībniekus uzrunās Latvijas un ārvalstu lietpratēji, tostarp apdrošināšanas speciālisti, valsts pārvaldē strādājošie, darba devēju un arodbiedrību pārstāvji. Viens no pasākuma mērķiem ir analizēt Lietuvas un Igaunijas pieredzi obligātās veselības apdrošināšanas jomā. Konferences ietvaros paredzēta arī paneļdiskusija par turpmāko veselības apdrošināšanas attīstību Latvijā.

Konference “Vai veselības apdrošināšana var glābt veselības aprūpi Latvijā?” notiks piektdien, 31.martā, pulksten 10.00 Saeimas ēkā Jēkaba ielā 6/8 Baltiešu zālē. Tai tiešsaistē varēs sekot arī Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.