Sākums » Farmācija » Skolēni Ēnu dienā iepazīstas ar darbu farmācijas nozares uzņēmumos
Skolēni Ēnu dienā iepazīstas ar darbu farmācijas nozares uzņēmumos

Skolēni Ēnu dienā iepazīstas ar darbu farmācijas nozares uzņēmumos

4. aprīlī vairāk nekā 40 skolēni karjeras izglītības programmas “Ēnu diena” ietvaros iepazinās ar farmaceita un farmaceita asistenta nozīmīgo darbu “Mēness aptiekās” Rīgā, Jūrmalā, Olainē, Jelgavā, Dobelē, Liepājā, Aizputē, Siguldā, Smiltenē, Ludzā, Rēzeknē, Maltā, Daugavpilī un citās Latvijas vietās. Aptieku farmaceiti atzīst, ka interese par viņu darbu šogad ir liela.

“Farmaceitikā aprūpe ir tik daudzveidīga, un mēs “Mēness aptiekā” pirms Ēnu dienas papildus savam ikdienas darbam vienmēr kopīgi pārdomājam, par ko sīkāk pastāstīt skolēniem, kuri izvēlējušies šodien būt kopā ar mums aptiekā,” saka “Mēness aptiekas” farmaceite un aptiekas vadītāja Anastasija Kobzara. Viņa cer, ka, daloties pieredzē, kādus no viņiem tuvākajos gados  varēs uzņemt jau kā savus jaunos kolēģus, kuri būs gatavi rūpēties par Latvijas iedzīvotāju veselību.

Viņas vadītajā “Mēness aptiekā” Rīgas centrā, Stacijas laukumā 4, jau otro gadu ar profesiju sīkāk iepazinās Rīgas Raiņa vidusskolas 12. klases skolniece Alise Giņeviča. Viņa profesiju dzīvei jau ir izvēlējusies un pēc vidusskolas beigšanas turpinās mācības medicīnas koledžā, apgūstot farmaceita asistentam vajadzīgās zināšanas.

“Mani iedvesmo tas, cik daudz farmaceiti un farmaceita asistenti zina par zālēm, kā prot konsultēt tik dažādus klientus. Man patīk darba vide šajā aptiekā, tādēļ nolēmu Ēnu dienai te pieteikties jau otro reizi, lai vēl papildinātu izpratni par to, kas farmaceita darbā nozīmīgākais. Cītīgi turpinu mācīties ķīmiju, bioloģiju, arī matemātiku, lai pēc tam varētu sekmīgi apgūt profesiju un strādāt aptiekā,” saka Alise.

Arī Rīgas Pļavnieku pamatskolas  7. klases skolniece Anete Pastare domā par profesiju medicīnas jomā: “Tagad zinu, ka tieši farmaceiti vienmēr ir sasniedzami konsultācijām par veselību, un tieši viņi par zālēm zina visvairāk, tādēļ mums visiem ir tik vajadzīgi. Aptiekā redzētais un uzzinātais ļoti ieinteresēja. Tagad saprotu, ka saruna ar farmaceitu aptiekā var palīdzēt būt mums veseliem, bet par profesijas izvēli domāt man vēl ir laiks.”

Savukārt Latvijas zāļu ražošanas uzņēmumā AS “Grindeks” darbiniekus ēnoja septiņi jaunieši. Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, ir liels prieks par izrādīto interesi un vēlmi izprast nemitīgā attīstībā esošo farmācijas nozari. Dienas garumā skolēni iepazinās ar ražošanas procesu, uzņēmuma darbības pamatprincipiem un attīstības mērķiem.

“BENU Aptieka” šogad uzņēma īpaši lielu skaitu skolēnu. Ēnotājiem durvis vēra 15 BENU aptiekas 11 Latvijas pilsētās, kopumā uzņemot 49 “ēnas”, kas apliecina augstu interesi par farmaceita profesiju un darba iespējām BENU aptieku tīklā. Šogad Ēnu dienas tēma bija saistīta ar mākslīgo intelektu, tādēļ skolēniem tika parādīts un pastāstīts, cik liels ir farmaceita ieguldījums veselības aprūpē un ka farmaceita profesiju ir teju neiespējami aizstāt ar mākslīgo intelektu, jo farmaceita darbā ir ļoti svarīga individuāla pieeja, sirsnīga komunikācija un emocionālais faktors.

šogad “BENU Aptiekās” viesojās ēnotāji vecumā no 12 gadiem, tie esot bijuši ļoti ieinteresēti, un arī paši jaunākie dalībnieki esot aktīvi darbojušies praktiskajos uzdevumos. Arī farmaceiti ļoti pozitīvi novērtējuši šo interesanto un noderīgo pieredzi, pauž uzņēmums.

Latvijas Organiskās sintēzes institūts Ēnu dienā uzņēma 38 jauniešus un izsaka cerību, ka tuvā nākotnē viņi varētu kļūt par jaunajiem kolēģiem šajā iestādē.

Par jauniešu interesi Ēnu dienā ziņo arī “Mana aptieka” Tukumā. 4. aprīlī jauniešiem bija iespēja ēnot Tukuma aptiekas farmaceiti Vinitu un redzēt farmaceita profesiju padziļināti – sākot jau no zāļu izgatavošanas posma. Šogad aptiekā viesojās trīs “ēnas”: Agnese no Jaunpils Vidusskolas, Patrīcija no Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas un Alise no Tukuma 2. vidusskolas. Aptiekas farmaceiti priecājas par jauniešu ieinteresētību farmaceita profesijā.

Arī aptieku tīklā “Latvijas aptieka” Ēnu dienā farmaceitu darbu novēroja pavisam 40 “ēnas”. Aptieku pārstāvjiem prieks par plašo pārstāvēto ģeogrāfisko pārklājumu no Daugavpils līdz pat Priekulei. “Latvijas aptiekai” šai dienai bija īpaši sagatavojusies – jauniešiem tika piedāvāti speciāli atlasīti darba uzdevumi, izveidotas aptaujas anketas un pasniegtas arī dāvaniņas.

“Ēnu diena” ir pasaulē pazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

 

www.farmacija-mic.lv

Foto – no “Mēness aptieka”, “Mana aptieka”, Latvijas Organiskās sintēzes institūta un “Grindeks” arhīva.

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*