Pirmdien, 9.jūnijā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) sāksies nedēļu ilgas mācības 30 speciālistiem no visas Latvijas, lai viņi varētu palīdzēt stiprināt vecāku prasmes patstāvīgam darbam ar bērniem, kuriem ir attīstības traucējumi vai attīstības kavēšanās, aģentūru LETA informēja BKUS.
Mācības balstītas Pasaules Veselības organizācijas (PVO) izstrādātā un vadītā metodikā, kas Latvijā tiek ieviesta sadarbībā ar PVO pārstāvniecību Latvijā, Veselības ministriju, Bērnu slimnīcas Metodiskās vadības centru un Starptautisko Migrācijas organizāciju (IOM).
PVO apmācības ir turpinājums Bērnu slimnīcas Metodiskās vadības centra aizsāktajam darbam attiecībā uz agrīnās intervences pakalpojuma bērniem ar autiskā spektra traucējumiem pilnveidošanu un mērķi nodrošināt pakalpojuma vienotu pieeju visā Latvijā.
Bērnu slimnīcas Metodiskās vadības centra eksperti uzsver, ka jāveido kopīga izpratne un prakse, kur agrīnā intervence tiek īstenota kā vecāku mediēts atbalsta modelis – balstīts pierādījumos un pielāgots reālajām ģimeņu vajadzībām.
Lai šādas pārmaiņas būtu iespējamas, nepieciešami sagatavoti speciālisti. Tieši tāpēc apmācības ir nozīmīgs solis cilvēkresursu stiprināšanā – tās palīdzēs nodrošināt, ka iecerētās izmaiņas pakalpojuma saturā un pieejā var tikt kvalitatīvi ieviestas praksē, skaidro slimnīcā.
Apmācību atklāšanas pasākums notiks 9.jūnijā plkst.9 Bērnu slimnīcas Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrā, Vienības gatvē 45.
Tajā piedalīsies veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV), PVO pārstāvniecības Latvijā vadītāja Karīna Zālīte, IOM Latvijā vadītājs Ilmārs Mežs, Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols un Bērnu slimnīcas Metodiskās vadības centra vadītāja Rimma Beļikova.
Pasākumā piedalīsies arī 30 speciālisti, kas piedalīsies apmācībās, kā arī trīs PVO treneri – bērnu un pusaudžu psihiatre, Toronto Universitātes docētāja Laura Pacione, kas ir viena no programmas veidotājām, kā arī divas speciālistes no Itālijas.
Avots: LETA