Sākums » Jaunākie raksti » Vakcīnas pieprasītas aptiekās tuvu ārsta praksēm
Vakcīnas pieprasītas aptiekās tuvu ārsta praksēm

Vakcīnas pieprasītas aptiekās tuvu ārsta praksēm

Aptiekas ir samērā mazi spēlētāji vakcīnu iepirkumos. Tā nacionālai ziņu aģentūrai LETA norādījusi aptieku tīkla “Apotheka” mārketinga vadītāja Ilze Blauberga.

Tas, pēc viņas teiktā, skaidrojams ar to, ka jebkura vakcīna ir recepšu medikaments, kas prasa īpašu uzglabāšanu. Piemēram, gripas vakcīnas gadījumā nepieciešama īpaša kamera, kurā nepārtraukti tiek nodrošināta temperatūra no plus diviem līdz plus astoņiem grādiem. Tāpēc gadījumā, ja uz aptieku atnāk klients ar gripas vakcinācijas recepti, viņam ir jārēķinās, ka pēc preparāta izņemšanas no uzglabāšanas kameras tā temperatūra nedrīkst krasi mainīties, jo pretējā gadījumā sakaršanas vai sasalšanas rezultātā vakcīna zaudēs savas īpašības un vairs nebūs derīga. Tādēļ pēc šāda veida vakcīnām pieprasījums ir tikai tajās “Apotheka” aptiekās, kas atrodas doktorātu, poliklīniku un vakcinācijas kabinetu tuvumā, atzīmējusi Blauberga.

Kopumā pieprasījums pēc gripas vakcīnām “Apotheka” aptieku tīklā ir mērens – 2015.gada tirdzniecības apjoms ir saglabājies 2014.gada līmenī, informē Blauberga.

Viņa uzsver, ka gripas vakcīnu piedāvājums tirgū ir tiešā veidā saistīts ar vakcinēšanās sezonalitāti. “Proti, lai organismā izstrādātos imunitāte pret gripas vīrusu, vakcinēšanās ir jāveic rudenī, nevis ziemā, kad gripa jau ir aktivizējusies un saslimušo cilvēku skaits tuvojas epidēmijas robežai.”

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*