Sākums » Jaunākie raksti » Veselības darbinieku arodbiedrība uzskata – e-veselība veicinās izdegšanas sindromu, mazinās pacientam veltīto laiku

Veselības darbinieku arodbiedrība uzskata – e-veselība veicinās izdegšanas sindromu, mazinās pacientam veltīto laiku

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) izprot un atbalsta ģimenes ārstu lēmumu neparakstīt līgumus par nepietiekami pārbaudītas e-veselības sistēmas sasteigtu ieviešanu obligātā kārtā, teikts masu medijiem izplatītā paziņojumā.

LVSADA uzskata, ka parakstot līgumu par e-veselības lietošanu, tiktu apdraudēta darba vide, kurā tiek sniegti veselības aprūpes pakalpojumi. Rezultātā cietēji varētu būt gan pacienti, gan mediķi, un šādu risku ir iespējami jāsamazina. Kā liecina starptautiskā pieredze, e-veselības ieviešanai ir ne tikai priekšrocības, bet arī tādas nopietnas blaknes kā izdegšanas sindroma veicināšana, pacientam veltītā laika samazināšana un darba procesa kavēšana. Tas savukārt izraisa pacientu neapmierinātību ar saņemtā pakalpojuma kvalitāti, norāda arodbiedrība.

LVSADA vēl pirms pieciem gadiem aicinājusi Veselības ministriju rūpīgi veikt vispusīgu e-veselības projekta ieviešanas risku – ieguvumu analīzi. “Diemžēl par to nekas nav dzirdēts,” raksta arodbiedrības pārstāvji. Tāpēc LVSADA atkārtoti aicina procesā iesaistītās puses kopīgi pārrunāt e-veselības paredzamo ietekmi uz darba vidi, lai savlaicīgi novērstu kļūmes un padarītu sistēmu drošu un lietotājiem draudzīgu.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Protams,ka farmaceitiem būs izdegšana,ja visas receptes būs jāielaiž sistēmā,jo ārsti to nebūs izdarījuši! (It kā līdz 1.04.2017 parastās rp. nebūs obligāti jāievada)

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.