Sākums » Jaunākie raksti » Veselības inspekcijai būs jauna vadība

Veselības inspekcijai būs jauna vadība

No šā gada 1. novembra Veselības inspekciju (VI) vadīs Indra Dreika, kurai ir ilggadēja pieredze vadošos amatos dažādās valsts un pašvaldību iestādēs, ziņo VI. I.Dreika atklātā konkursā ieguvusi augstāko vērtējumu starp visiem pretendentiem.

“Plānoju ieviest valsts pārvaldes reformas pamatprincipus, lai Veselības inspekcija kļūtu par radošu, uz sabiedrības vajadzībām un klientiem orientētu iestādi, kas iekļaujas veselības aprūpes sistēmā kā iekšējais auditors. Uzskatu, ka iestādes mērķus var sasniegt ar atbalstošām un preventīvām metodēm, nevis ar kontrolējošām un sodīšanas metodēm,” paziņojumā presei pauž I.Dreika.

Viņa uzsver, ka strādās, lai Veselības inspekcija sniegtu cilvēkiem vajadzīgus pakalpojumus, nostiprinātu sabiedrības uzticību valsts piedāvātajai veselības aprūpes sistēmai. Par saviem pirmajiem uzdevumiem jaunā vadītāja izvirzījusi VI darbības stratēģijas izstrādi un sadarbību ar veselības aprūpes sistēmā strādājošām nevalstiskajām organizācijām.

I.Dreikai ir maģistra grāds sabiedrības vadībā un uzņēmējdarbības vadībā. Viņai ir ilggadēja pieredze vadošos amatos tādās organizācijās kā AAS “ERGO Latvija”, Nacionālais veselības dienests, Aizsardzības īpašumu valsts aģentūra un Jūrmalas pilsētas dome.

Valsts kanceleja atklātu konkursu uz vakanto VI vadītāja amatu izsludināja šā gada 28. jūlijā. Kopumā šim amatam pieteicās astoņi pretendenti.

Vērtēšanas komisija lēma, ka I.Dreika vislabāk atbilst VI vadītāja amata prasībām. Viņa ieguva visaugstāko vērtējumu pretendentu vērtēšanas mutiskajā daļā, kā arī labus vadības kompetenču novērtēšanas rezultātus.

No 2015. gada septembra valsts tiešās pārvaldes iestāžu vadītāju atlasi centralizēti veic Valsts kanceleja. Konkursa komisija visatbilstošāko pretendentu virza apstiprināšanai ministram vai Ministru kabinetam. Atlases kārtība līdzās atklātības kritērijam paredz nodrošināt pēc vienotiem principiem organizētus konkursus uz vadītāju amatiem valsts tiešās pārvaldes iestādēs, ziņo VI.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.