Sākums » Jaunākie raksti » Veselības ministre dodas dzemdību atvaļinājumā

Veselības ministre dodas dzemdību atvaļinājumā

Veselības ministre Anda Čakša no rītdienas, 22.decembra, dosies grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kā aģentūrai LETA paudusi Čakša, pie ministra darba pienākumu pildīšanas viņa plāno atgriezties “divu līdz trīs mēnešu laikā”. Šajā periodā viņas pienākumus formāli pildīs Ministru prezidents Māris Kučinskis, taču aktīvo darbību veiks Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Aivars Lapiņš un viņa vietniece Daina Mūrmane-Umbraško.

Čakša norādījusi, ka pagaidām grūti pateikt, kad tieši viņa plāno atgriezties darbā, tomēr, iespējams, tas varētu būt marts.

Uz jautājumu, vai ministrija uz Čakšas prombūtnes laiku būs atstāta drošās rokās, viņa atbildēja apstiprinoši, piebilstot, ka Ministru kabinetā patlaban pieņemtie noteikumi ļoti skaidri iezīmē “ejamo ceļu”, turklāt nākamie veicamie darbi ar premjeru jau saskaņoti.

Vienlaikus Čakša norādījusi, ka patlaban VM komanda ir nostiprinājusies, līdz ar to viņai neesot bažu par to, ka tā spēs šos divus mēnešus strādāt arī bez viņas. Viņa skaidrojusi, ka Lapiņā redzama administratīvā kapacitāte nodrošināt ministrijas efektīvu darbību, savukārt Mūrmane-Umbraško ir ar lielu pieredzi veselības nozarē un politikas veidošanā, līdz ar to arī par kompetencēm viņai neesot satraukuma.

Čakša slavējusi VM un tās pārstāvju darbu, kā arī piebildusi, ka ministrija patlaban strādā “gandrīz kā pulkstenis”.

Kā iepriekš ziņots, Čakšai nākamā gada janvārī gaidāms ģimenes pieaugums. Tā būs pirmā reizi Latvijas vēsturē, kad kāds no ministriem plāno doties bērna kopšanas atvaļinājumā, līdz ar to šādām situācijām nav atbilstoša tiesiskā regulējuma, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.