Sākums » Jaunākie raksti » Veselības ministrs Belēvičs aicina zāļu ražotājus ziedot ķirurga Rozentāla dzīvības glābšanai
Veselības ministrs Belēvičs aicina zāļu ražotājus ziedot ķirurga Rozentāla dzīvības glābšanai

Veselības ministrs Belēvičs aicina zāļu ražotājus ziedot ķirurga Rozentāla dzīvības glābšanai

Veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs aicina medikamentu ražotāju kompānijas rast iespēju palīdzēt vienam no vadošajiem Latvijas asinsvadu ķirurgiem Jānim Rozentālam.

Pašlaik dr. Rozentāls smagā stāvoklī atrodas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikā, viņam ir noteikta diagnoze – akūta aknu mazspēja, ko izraisījušas blaknes pēc nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošanas, radot smagus aknu funkciju traucējumus, ziņo Veselības ministrija (VM). Latvijā pieejamā terapija ir izsmelta un vienīgā iespēja glābt ārsta dzīvību ir aknu transplantācija, ko ir piekritusi veikt Tartu universitātes slimnīca Igaunijā. Diemžēl mūsu valstī šādas operācijas tiek apmaksātas tikai bērniem, paziņojumā presei norāda ministrija. Saskaņā ar Tartu universitātes slimnīcas sniegto informāciju, šādas operācijas kopējās izmaksas ir no 75 000 līdz 100 000 eiro.

“Es personīgi noteikti ziedošu Jāņa Rozentāla dzīvības glābšanai un aicinu arī visus kolēģus, un it īpaši medikamentu ražotāju firmas un to pārstāvniecības, būt atsaucīgiem un palīdzēt šajā gadījumā. Es ticu, ka mūsu atsaucība glābs dzīvību lieliskam ārstam!” norāda Dr. Guntis Belēvičs.

Ziedojumu vākšana tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fondu, un pārskaitījumu ar norādi “Jānim Rozentālam” lūgums veikt, izmantojot norādītos rekvizītus.

Rekvizīti:
RAKUS Atbalsta Fonds
Hipokrāta iela 2, Rīga, LV-1038
Reģistrācijas nr: 5000 8147021
Banka: Swedbank SWIFT HABALV22
Konta Nr. (IBAN): LV63HABA0551026638866

J.Rozentāls ir beidzis Rīgas Medicīnas Institūtu 1983.gadā, viņš ir sertificēts asinsvadu ķirurgs, kura pamata darbavieta jau 11 gadus ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra Gaiļezers Asinsvadu ķirurģijas nodaļa, papildus viņš sniedz palīdzību arī Nieru slimību un nieru aizstājterapijas klīnikā, dodas pie pacientiem arī Vidzemes slimnīcā, strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, operējot pacientus visā Latvijā. J. Rozentāls ir Latvijas Asinsvadu ķirurgu biedrības, kā arī Latvijas Flebologu biedrības biedrs, informē VM.

 

www.farmacija-mic.lv

E. Badunes foto.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.