Sākums » Jaunākie raksti » VI ziņo par ārstniecības personu identifikatoriem recepšu veidlapās

VI ziņo par ārstniecības personu identifikatoriem recepšu veidlapās

Veselības inspekcija (VI) atgādina, ka 2013. gada 25. oktobrī stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 8. marta noteikumos “Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī recepšu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumi”, kas paredz iespēju ārstniecības personām recepšu veidlapās personas koda vietā norādīt ārstniecības personas identifikatoru.

Identifikatora lietošana medicīniskajā dokumentācijā un receptēs, kuras tiek izsniegtas pacientiem, nodrošina ārstniecības personu tiesības uz privāto personas datu aizsardzību, skaidro VI.

Identifikatoru ieviešana notiek pakāpeniski pārreģistrācijas perioda ietvaros, un izsniegto reģistrācijas apliecību maiņa sakarā ar identifikatoru ieviešanu pirms pārreģistrācijas noteiktā termiņa netiek paredzēta. Ārstniecības personām inspekcijas izsniegtās reģistrācijas apliecības ar reģistrācijas numuriem ir derīgas līdz apliecībā norādītajam termiņam, t.i., līdz pārreģistrācijai.

Sīkāka informācija par identifikatora iegūšanu pieejama VI mājas lapā: http://vi.gov.lv/lv/sakums/aktuali/this-just-in/info-ap-identifikatori

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*