Sākums » Interesanti » Zāļu ražotāji un LĀB atjauno deklarāciju par ētisku sadarbību
Zāļu ražotāji un LĀB atjauno deklarāciju par ētisku sadarbību

Zāļu ražotāji un LĀB atjauno deklarāciju par ētisku sadarbību

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) un Latvijas Patentbrīvo medikamentu asociācija (LPMA) atjaunojušas un parakstījušas vienotu deklarāciju par ārstu un farmācijas rūpniecības saskarsmes un ētikas principiem, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Deklarācijas mērķis ir nodrošināt ārstu un farmācijas firmu savstarpējo sadarbību, novēršot jebkādu savtīgu labuma gūšanu.

Ārsti, ko pārstāv LĀB, un farmācijas rūpniecība, kuru pārstāv SIFFA un LPMA, apzinās savu atbildību pret pacientiem un sabiedrību un uzskata par būtisku nodrošināt kārtību, kas Latvijā kalpotu kā vadlīnija attiecību veidošanai starp ārstiem un farmācijas firmām. Valsts institūcijas ir nodibinājušas juridisku sistēmu, ar kuru zināmās jomās sadarbība tiek regulēta. Papildus juridiskajiem nosacījumiem LĀB, SIFFA un LPMA uzskata par nepieciešamu stiprināt abu pušu ētisko principu ievērošanu. Kopējā deklarācija nosaka abu pušu kopējos principus attiecībā uz informāciju par zālēm, medicīniskajām ierīcēm, uztura bagātinātājiem un to reklāmu, farmācijas firmu organizētajām vai sponsorētajām sapulcēm, kā arī klīniskajiem pētījumiem. Deklarācija par ētisku un korektu sadarbību starp ārstiem un farmācijas firmām ir spēkā kopš 2007.gada. Tā ir svarīga un nepieciešama visās zāļu un medicīnisko ierīču izstrādes un izmantošanas stadijās, lai garantētu pacientu drošību un terapijas efektivitāti, skaidro LĀB. Nepieciešamība atjaunot deklarāciju radās pēc izmaiņām zāļu reklāmas normatīvajos aktos un farmācijas firmu ētikas kodeksā.

Saskaņā ar deklarāciju, Farmācijas firmas apņemas sniegt korektu un atbilstošu informāciju par savām ražotajām zālēm, kas pamatojas uz zinātniskiem pierādījumiem un precīzi apraksta šo zāļu priekšrocības un trūkumus, vienlaikus apņemas nepiedāvāt ārstiem nepamatotu viesmīlību un dāvanas. Firmu profesionālais atbalsts nedrīkst pārsniegt SIFFA un LPMA Zāļu reklamēšanas prakses ētikas kodeksā vai normatīvos aktos minēto vērtību un tam jāattiecas uz medicīnas praksi, norāda LĀB pārstāvji.

Ārsti no savas puses apņemas nepieņemt medicīnas praksei neatbilstošas un dārgas dāvanas un vienlaikus apņemas ziņot par blakusparādībām.

Līdzīgu deklarāciju zāļu ražotāju asociācijas pērn parakstīja ar Latvijas Farmaceitu biedrību.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*