Sākums » Farmācija » “ABLV Private Equity Fund 2010” palielina savu īpašuma daļu “Grindeks” kapitālā līdz 22,66%
“ABLV Private Equity Fund 2010” palielina savu īpašuma daļu “Grindeks” kapitālā līdz 22,66%

“ABLV Private Equity Fund 2010” palielina savu īpašuma daļu “Grindeks” kapitālā līdz 22,66%

“ABLV” grupā ietilpstošais privāto investīciju fonds “ABLV Private Equity Fund 2010” ir palielinājis savu līdzdalību Latvijas farmācijas uzņēmumā AS “Grindeks” līdz 22,66%. Līdz šim “ABLV Private Equity fund 2010” piederēja 11,38% “Grindeks” akciju.

Papildus līdz šim piederošajām “Grindeks” akcijām fonds iegādājies vēl 1 081 593 akcijas no fondu pārvaldnieka “East Capital” pārvaldītajiem investīciju fondiem, ziņo “ABLV Bank” pārstāvji.

Lēmums par šo darījumu tika pieņemts, saskatot lielu AS “Grindeks” izaugsmes potenciālu gan jaunu produktu izstrādes jomā, gan eksporta tirgu apgūšanā.

“ABLV Private Equity Fund 2010” ir 100% vietējā kapitāla investīciju fonds, kas veic ieguldījumus vadošos un perspektīvos uzņēmumos, kļūstot par stabilu, uzticamu un ilggadīgu finanšu partneri, ziņo fonda pārstāvji. Fondam pieder kapitāla daļas arī tādos uzņēmumos kā SIA “Depo DIY”, SIA “Orto klīnika” un SIA “Vaiņode Agro Holding”.

AS “ABLV Bank” lielākajiem akcionāriem – Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 86% bankas pamatkapitāla. “ABLV” grupā ietilpst “ABLV Bank”, “ABLV Capital Markets”, “ABLV Asset Management” un citi uzņēmumi.

“Grindeks” akcijas tiek kotētas “NASDAQ OMX Riga”. Citi uzņēmuma lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans ar 33,29% akciju, Anna Lipmane ar 16,69% akciju, “Skandinaviska Enskilda Banken” (nomināla turētājs) ar 10,22% akciju, “”Swedbank” AS Clients Account” (nomināla turētājs) ar 8,71% akciju.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*