Sākums » Ārzemēs » Divi zāļu lieltirgotāji kontrolē 79,6% Igaunijas zāļu tirgus
Divi zāļu lieltirgotāji kontrolē 79,6% Igaunijas zāļu tirgus

Divi zāļu lieltirgotāji kontrolē 79,6% Igaunijas zāļu tirgus

Igaunijas Nacionālā raidorganizācija ERR ziņo, ka Igaunijas konkurences uzraudzības iestādes pārskatā par aptieku tirgus reformu konstatēts, ka diviem lielākiem zāļu vairumtirdzniecības uzņēmumiem valstī pieder gandrīz 80% tirgus. Magnum Medical OÜ tirgus daļa krietni pārsniedz 40% slieksni.

Saskaņā ar Igaunijas Zāļu aģentūras sniegtiem datiem par vairumtirdzniecības zāļu tirgus sadalījumu 2022. gadā Magnum Medical OÜ piederēja 46,4% cilvēkiem paredzēto zāļu tirgus apjoma, bet Tamro Eesti OÜ kontrolēja 33,2%.

Šiem uzņēmumiem seko Baltfarma OÜ ar 5,6%, Terviseamet ar 7,1% un Roche Eesti OÜ ar 4,6%.

Zāļu vairumtirdzniecības sektors ir piedzīvojis vēl lielāku konkurences konsolidāciju, jo divi lielākie vairumtirgotāji tagad kontrolē kopējo tirgus daļu 79,6% apmērā.

2019. gadā Tamro Eesti OÜ aizņēma 29% zāļu vairumtirdzniecībā, kam sekoja Magnum Medical OÜ ar 28,6%, Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ ar 21,6% un Baltfarma OÜ ar 5,7%.

Konkurences iestāde veica pētījumu, lai noskaidrotu, vai un cik lielā mērā 2020.gadā īstenotā aptieku reforma ir ietekmējusi zāļu pārdošanas tirgu. Konkurences iestādes analīzē noskaidrots, ka trīs gadu laikā aptieku reforma nav palielinājusi konkurenci un nav ietekmējusi zāļu tirgu. Tā kā jauniem vairumtirgotājiem ir aizliegts ienākt farmācijas tirgū un aptiekām ir cieša saikne ar vairumtirgotājiem, farmācijas nozarei būtībā trūkst konkurences.

Avots: ERR

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*