Sākums » E-veselība » E-veselības padomē ziņo par izmaiņām darbnespējas lapas izrakstīšanā smagi slimu bērnu vecākiem
E-veselības padomē ziņo par izmaiņām darbnespējas lapas izrakstīšanā smagi slimu bērnu vecākiem

E-veselības padomē ziņo par izmaiņām darbnespējas lapas izrakstīšanā smagi slimu bērnu vecākiem

16. janvārī Nacionālajā veselības dienestā (NVD) norisinājās piektā E-veselības lietotāju padomes sēde ar ārstu, farmaceitu un veselības nozares profesionāļu organizāciju, kā arī pacientu tiesību pārstāvju dalību, ziņo NVD.

Sēdes laikā padome tika iepazīstināta par E-veselības projektu virzību, kā arī sniegta informācija par aktīvās vielas izrakstīšanas iespējām E-veselībā un jauno kārtību, izrakstot e-darbnespējas lapu vecākiem smagi slima bērna kopšanai, kurš nav sasniedzis 18 gadu vecumu, kā arī bērniem līdz 18 gadu vecumam par kuru kopšanu piešķirts bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsts saistībā ar izmaiņām Ministru kabineta noteikumos no 2020. gada 1. janvāra.

Jaunās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos paredz, ka turpmāk darbnespējas lapa slimības pabalsta saņemšanai vecākiem par smagi slimu bērnu kopšanu tiks izsniegta nevis līdz bērna 14 gadu vecuma sasniegšanai, bet līdz pat 18 gadu vecumam.  Lai vecāki saņemtu darbnespējas lapu smagi slima bērna kopšanai, vecākiem nepieciešams ārsta konsilija lēmums. Slimības pabalsta saņemšanai izrakstītā darbnespējas lapa kopā ar iesniegumu jāiesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Likumā noteiktajā pārejas periodā darbnespējas lapas par ilgstoši slimojošu bērnu kopšanu un slima bērna kopšanu ar invalīda kopšanas pabalstu vecumā no 14 līdz 18 gadiem tiks izsniegtas papīra formātā.

Sēdes dalībniekiem arī ziņots kā E-veselības portālā izrakstīt medikamentus ar aktīvās vielas nosaukumu, pamatojoties uz to, ka, sākot ar 2020. gada 1. aprīli spēkā stājās jauns normatīvais regulējums, kas paredz visām ārstniecības personām pacientiem izrakstīt kompensējamos medikamentus, norādot aktīvo vielu nevis medikamenta nosaukumu. Savukārt aptiekās farmaceitiem jāizsniedz lētākie kompensējamo zāļu sarakstā iekļautie medikamenti.

Sēdē arī ziņots, ka aizvadītajā gadā elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS) bez rezultāta noslēdzies E-veselības testa vides iepirkums. Plānots, ka šis iepirkums EIS sistēmā drīzumā tiks izsludināts atkārtoti. Vienlaikus februārī paredzēts izsludināt E-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkumu.

Nākamā E-veselības lietotāju padomes sēde paredzēta 2020. gada 16. aprīlī.

Jau ziņots, ka 2019. gada pavasarī tika izveidota E-veselības Lietotāju padome, ar mērķi uzklausīt visu lietotāju pieredzi un izveidot prioritāri veicamo E-veselības uzlabošanas darbu sarakstu, lai atvieglotu un efektivizētu ārstu un farmaceitu ikdienas darbu ar E-veselības sistēmu, apkalpojot pacientus.

 

www.farmacija-mic.lv

2 komentāri

  1. Vispār jau tas ir cilvēktiesību pārkāpums,nedot cilvēkam ar atlaidi medikamentu,kurš ir KZS un kuru viņš vēlas,pie kura pieradis,kuru lietojot jūtas labi ,tikai tāpēc,ka ārsts būs ierakstījis ķīmisko nosaukumu. Jansona kungam būs darbiņš!

  2. farmaceite Z

    Vai ir paredzēts mehānisms e-receptē, kā pēc 1.aprīļa, ja pacients nevēlēsies pirkt konkrēto references medikamentu ar atlaidi, viņš varētu iegādāties par pilnu maksu, piemēram, viņa līdz šim lietotās zāles?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*