Sākums » E-veselība » E-veselības sistēmā atkal būs darbības traucējumi
E-veselības sistēmā atkal būs darbības traucējumi

E-veselības sistēmā atkal būs darbības traucējumi

Saistībā ar veicamajiem uzlabošanas darbiem E-veselības sistēmā, kas tika projektēta pirms 10 gadiem un daļēji neatbilst mūsdienu prasībām, tuvākajā laikā diemžēl tiks novēroti atkārtoti sistēmas darbības traucējumi, brīdina Nacionālais veselības dienests (NVD). Tāpēc, lai šādu traucējumu gadījumā aptiekās nerastos neērtības iedzīvotājiem un farmaceitiem, NVD aicina ārstniecības personas šī gada maijā kompensējamo zāļu receptes izrakstīt uz papīra recepšu veidlapām vai, izrakstot e-recepti, papildus izsniegt pacientam ārsta parakstītu e-receptes izdruku.

Uzrādot aptiekā papīra receptes veidlapu vai e-receptes izdruku, nepieciešamās zāles iedzīvotāji varēs iegādāties arī E-veselības sistēmas traucējumu gadījumā, sola NVD.

E-veselības speciālistu komanda, kurā ietilpst gan NVD, gan Veselības ministrijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas darbinieki, izsaka pateicību ārstniecības personām, farmaceitiem, pacientiem par viņu sapratni un ļoti atvainojas par neērtībām, ar ko nācies saskarties.

Par spīti pēdējā laika regulārajiem sistēmas darbības traucējumiem NVD uzsver ka neapgrūtinātas pacientu iespējas saņemt nepieciešamās zāles ir NVD prioritāte. Speciālisti strādā nepārtraukti, arī darba dienu vakaros, nakts stundās un brīvdienās, lai ātrāk atjaunotu pilnvērtīgu E-veselības darbību, apgalvo dienests un sola regulāri sniegt informāciju par uzlabojumu veikšanas gaitu un prognozējamo darbu pabeigšanas laiku.

Jau ziņots, ka gadījumā, ja sistēmas darbības, interneta traucējumu vai citu tehnisku iemeslu dēļ ārsts nevar izmantot E-veselības sistēmu, viņš ir tiesīgs izrakstīt pacientam recepti papīra formā. Savukārt, ja nepieciešams atvērt darbnespējas lapu, ārsts var atvērt e-darbnespējas lapu nākamo piecu darba dienu laikā, norādot sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu.

Ja rodas jautājumi par E-veselības pakalpojumu izmantošanu, ikviens tiek aicināts konsultēties ar E-veselības lietotāju Atbalsta dienestu – tālr. iedzīvotājiem: 67 803 300, tālr. speciālistiem: 67 803 301.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Brīnums, ka aptieku īpašnieki nepieprasa valstij kompensāciju par dīkstāvi ! Un farmaceiti tik mokās, bet varbūt neviens nemokās – visiem labi!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*