Sākums » E-veselība » E-veselības sistēmai nav pieslēgtas astoņas ģimenes ārstu prakses
E-veselības sistēmai nav pieslēgtas astoņas ģimenes ārstu prakses

E-veselības sistēmai nav pieslēgtas astoņas ģimenes ārstu prakses

Šobrīd e-veselības sistēmai nav pieslēgtas astoņas ģimenes ārstu prakses, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Nacionālais veselības dienests (NVD) skaidrojis, ka ar katru no šīm praksēm NVD teritoriālo nodaļu speciālisti strādā individuāli, pārrunājot šo situāciju.

“Ir svarīgi, lai visiem ģimenes ārstiem būtu pieeja e-veselības sistēmai, lai šo ārstu pacienti varētu turpināt saņemt darbnespējas lapas un receptes kompensējamajiem medikamentiem,” uzsvēris NVD.

Savukārt aptieku lokā līgumu par e-veselības izmantošanu nav noslēdzis tikai viens aptiekas juridiskais īpašnieks. NVD skaidrojis, ka tas ir saistīts ar iespējamo aptiekas pievienošanos citam aptieku tīklam.

Kā ziņots, no 2018. gada 1.janvāra sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.

E-veselības sistēmas traucējumu dēļ otrdien, 2.janvārī, ģimenes ārstiem bija traucēta un apgrūtināta pacientu pieņemšana, aģentūrai LETA pastāstījusi Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Viņa uzsvērusi, ka visu dienu sistēma strādājusi lēni, kā arī ar kļūdām. “Lai uzrakstītu darba nespējas lapu, nepieciešams uzspiest trīs taustiņus, bet arī tas sistēmā patērē 10 minūtes un noslēdzas ar to, ka sistēma dokumentu neakceptē,” paudusi ģimenes ārste, uzsverot, ka šādā situācijā ārstu darbs ir apgrūtināts un neērtības izjūt arī pacienti.

NVD vērš uzmanību, ka E-veselības sistēmas darbības traucējumi var atkārtoties arī tuvākajās dienās, jo obligāta sistēmas lietošana ir tikko uzsākta. Turklāt, daļa ārstniecības iestāžu un aptieku lieto savas līdz šim izmantotās informācijas sistēmas, kas ir pielāgotas darbam ar E-veselības sistēmu, līdz ar to gan šo sistēmu lietotājiem, gan tiem, kuri izmanto E-veselības portālu www.eveseliba.gov.lv, ir nepieciešams pielāgoties jaunajai kārtībai.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*