Sākums » Ārzemēs » Farmaceiti var! Portugāles Farmaceitu biedrības prezidente stājusies veselības ministra amatā
Farmaceiti var! Portugāles Farmaceitu biedrības prezidente stājusies veselības ministra amatā
Ana Paula Martina. Foto - no FIP arhīva.

Farmaceiti var! Portugāles Farmaceitu biedrības prezidente stājusies veselības ministra amatā

Starptautiskā farmaceitu federācija (FIP) ziņo, ka bijusī Portugāles Farmaceitu biedrības prezidente farmaceite Ana Paula Martina (Ana Paula Martins) aprīlī stājusies Portugāles veselības ministres amatā.

“Valdības mērķis ir strādāt, lai izveidotu atjaunotāku un modernāku valsts veselības dienestu, kas spēj reaģēt uz jauniem izaicinājumiem, prasībām un Portugāles iedzīvotāju bažām,” paudusi jaunā veselības ministre.

Ana Paula Martina savās runās ir uzsvērusi Eiropas Savienības (ES) būtisko lomu veselības politikā un atgādina, ka Covid-19 pandēmija, izceļot veselības sistēmu vājās vietas, “deva jaunu impulsu Eiropas līmeņa veselības dimensijai”.

Jaunā ministre arī vairākkārt akcentējusi sabiedrības politiku cīņā pret vēzi, kas būs šīs ministrijas veselības programmas pamatprioritāte. Viņas ieskatā būtiska ir arī cilvēku, dzīvnieku un vides veselības politikas savstarpējas integrācijas veicināšana, kā arī risinājumu meklēšana antibiotiku rezistences izskaušanai. Arī investīcijas “veselības datos” būs viena no jaunās ministres galvenajām prioritātēm.

Ana Paula Martina norādījusi uz “unikāliem izaicinājumiem”, ar kuriem saskaras, viņasprāt, iesīkstējusī Portugāles veselības sistēma un kas “prasa jaunus un inovatīvus priekšlikumus un lēmumus”: “Mēs nevaram atlikt pārmaiņas, ne izmaiņas pārmaiņu dēļ. Eiropas Veselības savienības politika varētu dot lielu ieguldījumu mūsu mērķu uzlabošanā veselības veicināšanā un slimību apkarošanā.”

Veselības ministre uzsver, ka valdībai viennozīmīgi ir dziļa vēlme atveseļot valsts veselības sistēmu, izmantojot arī Eiropas veselības politikas neaizstājamo ieguldījumu un ikviena sabiedrības locekļa  idejas un ierosinājumus.

 

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*