Sākums » E-veselība » Februārī plāno izsludināt e-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkumu
Februārī plāno izsludināt e-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkumu

Februārī plāno izsludināt e-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkumu

Februārī plānots izsludināt e-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkumu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Par to 16. janvārī tika informēti E-veselības lietotāju padomes piektās sēdes dalībnieki. Drīzumā Elektroniskajā iepirkumu sistēmā atkārtoti plānots izsludināt arī e-veselības testa vides iepirkumu, kas pērn noslēdzās bez rezultāta.

Lai pārspriestu e-veselības sistēmas funkcionēšanu un gaidāmos uzlabojumus, šī gada 16. aprīlī tiks rīkota atsevišķa E-veselības lietotāju padomes sēde.

NVD direktors Edgars Labsvīrs iepriekš intervijā Latvijas Radio klāstīja, ka e-veselības sistēmai ārējās sistēmas uzturētāja nav jau ilgāk nekā gadu un, viņaprāt, tas nav normāli.

Savukārt TV3 raidījumam “900 sekundes” Labsvīrs pagājušajā nedēļā stāstīja, ka tuvākajos trīs gados e-veselības trešajā kārtā plānots investēt desmit miljonus eiro. Investīciju rezultātā e-veselība kļūs sakārtotāka, tai skaitā būs ieviesti elektroniskie nosūtījumi un pieraksti, kas tiks integrēti ar visām medicīnas iestādēm, skaidroja NVD direktors.

16. janvārī notikušajā E-veselības lietotāju padomes sēdē līdztekus plānotajiem uzlabojumiem padomes locekļi tika informēti arī par aktīvās vielas izrakstīšanas iespējām e-veselībā, norādīja Tamme-Zvejniece. Tāpat sēdē pārrunāta jaunā kārtība, izrakstot e-darbnespējas lapu vecākiem smagi slima 18 gadu vecumu nesasnieguša bērna kopšanai, kā arī 18 gadu vecumu nesasniegušiem bērniem, par kuru kopšanu piešķirts bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsts saistībā ar izmaiņām Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas stājās spēkā šī gada 1.janvārī.

Jaunās izmaiņas MK noteikumos paredz, ka turpmāk darbnespējas lapa slimības pabalsta saņemšanai vecākiem par smagi slimu bērnu kopšanu tiks izsniegta nevis līdz bērna 14 gadu vecuma sasniegšanai, bet līdz pat 18 gadu vecumam. Lai vecāki saņemtu darbnespējas lapu smagi slima bērna kopšanai, vecākiem nepieciešams ārsta konsilija lēmums. Slimības pabalsta saņemšanai izrakstītā darbnespējas lapa kopā ar iesniegumu jāiesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, klāstīja NVD pārstāve.

Likumā noteiktajā pārejas periodā, proti, līdz šī gada 30.aprīlim, darbnespējas lapas par ilgstoši slimojošu bērnu kopšanu, kā āri slima bērna kopšanu ar invalīda kopšanas pabalstu vecumā no 14 līdz 18 gadiem tiks izsniegtas papīra formātā.

Sēdes dalībniekiem arī sniegta informācija par to, kā e-veselības portālā izrakstīt medikamentus ar aktīvās vielas nosaukumu, jo no šī gada 1.aprīļa spēkā stāsies jauns normatīvais regulējums, kas paredz visām ārstniecības personām pacientiem izrakstīt kompensējamos medikamentus, norādot aktīvo vielu, nevis medikamenta nosaukumu. Savukārt aptiekās farmaceitiem būs jāizsniedz lētākie kompensējamo zāļu sarakstā iekļautie medikamenti.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*