Sākums » Farmācija » Grāmatā izdots jaunais Kompensējamo zāļu saraksts
Grāmatā izdots jaunais Kompensējamo zāļu saraksts

Grāmatā izdots jaunais Kompensējamo zāļu saraksts

Medikamentu informācijas centrs (MIC) grāmatā izdevis jauno Kompensējamo zāļu sarakstu, kas stājās spēkā 2016. gada 1. jūlijā.

Grāmatu var iegādāties MIC birojā Rīgā, Lāčplēša ielā 60, 5. stāvā darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, kā arī arī zāļu lieltirgotavās “Recipe Plus”, “Tamro” un “Magnum Medical”.

Grāmatas cena MIC birojā – 6,80 EUR.

Spēkā arī ir iespēja saņemt KZS grāmatu pa pastu. Nosūtiet uz e-pastu mic@mic.lv ārsta prakses vai uzņēmuma rekvizītus un saņemiet grāmatu kopā ar rēķinu.  Pasta pakalpojuma summa (1,50 EUR, ja pasūtināta viena grāmata, un 2,00 EUR, ja pasūtītas divas grāmatas)  tiks pievienota grāmatas cenai.

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no 2016. gada 1. jūlija valsts kompensējamo zāļu saraksts (KZS) ir papildināts ar 24 medikamentiem un 12 medicīniskajām ierīcēm. Tas palielina izvēles iespējas ārstiem un pacientiem, nozīmējot zāļu terapiju. Vairākiem valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļautiem medikamentiem ir samazināta cena no 2 % līdz 38 %, kas ļaus zāles saņemt lielākam pacientu skaitam.

Cena uz laiku samazināta 325 zālēm. Četrām zālēm mainīts identifikācijas numurs, bet no saraksta svītrotas 18 zāles un 8 medicīnas ierīces. Saraksta kategorija mainīta 16 zālēm. Veiktas izmaiņas četrās diagnožu saraksta nodaļās.

Sarakstā ir iekļautas jaunas zāles pacientiem ar stenokardiju un pacientiem pēc sirds transplantācijas operācijas. Sarakstā iekļauta arīdzan jauna zāļu kombinācija glaukomas pacientiem, kuri nepanes zāļu terapiju ar konservantus saturošām zālēm. Pacientiem ar šizofrēnijas spektra diagnozēm paplašinātas zāļu terapijas izvēles iespējas un zāļu pieejamība.

Kopumā valsts kompensējamo zāļu sarakstā no 2016. gada 1. jūlija ir 1606 medikamenti un 205 medicīniskās ierīces.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.