Sākums » E-veselība » Iespēja atsevišķiem mediķiem liegt pieeju e-veselībā uzkrātajiem datiem varētu būt tikai no 2022.gada

Iespēja atsevišķiem mediķiem liegt pieeju e-veselībā uzkrātajiem datiem varētu būt tikai no 2022.gada

E-veselības funkcionalitātes, kas ļaus atsevišķiem mediķiem vai ārstniecības iestādēm liegt pieeju sistēmā uzkrātajiem datiem, plānots ieviest no 2022. gada, nevis no šī gada 25. maija, kā sākotnēji plānots, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA. Tā liecina šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi noteikumos par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu.

Patlaban noteikumi paredz, ka no šī gada 25. maija pacients e-veselībā varēs aizliegt atsevišķām ārstniecības iestādēm vai ārstiem un viņu atbalsta personām pieeju visiem vai atsevišķiem sistēmā uzkrātajiem datiem. Tagad e-veselībā iespējams liegt piekļuvi visiem vai atsevišķiem datiem visām ārstniecības iestādēm kopumā.

Kā skaidroja Veselības ministrija (VM), šīs funkcionalitātes paredzēts izstrādāt par Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem, un, ņemot vērā, ka e-veselības attīstības projektu paredzēts pabeigt līdz 2021.gada 29.oktobrim, nepieciešams pagarināt termiņu, no kura e-veselības sistēmā tiek nodrošinātas šīs funkcionalitātes.

VM norādīja, ka šīs e-veselības sistēmas funkcionalitātes pacients varēs izmantot atbilstoši saviem ieskatiem, lai realizētu tiesības ierobežot savu datu apstrādi, tostarp saskaņā ar Vispārējās datu aizsardzības regulu. Līdz šim attiecīgo funkcionalitāšu ieviešana nav bijusi iespējama ierobežoto līdzekļu dēļ, uzsvēra ministrijā.

Vienlaikus VM norādīja, ka pacients var ierobežot savu datu apstrādi e-veselības sistēmā arī bez šīm funkcionalitātēm, proti, izvēloties ārstniecības iestādi un ārstniecības personu, kurai uzticēt savu veselību un savu datu apstrādi.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka līdz ar daudzajām problēmām e-veselības sistēmā, patlaban apturēta projekta trešās kārtas izsludināšana.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.