Sākums » Ārzemēs » Lai apturētu medicīnas darbinieku izceļošanu, Ungārija paaugstina algas ārstiem un farmaceitiem
Lai apturētu medicīnas darbinieku izceļošanu, Ungārija paaugstina algas ārstiem un farmaceitiem

Lai apturētu medicīnas darbinieku izceļošanu, Ungārija paaugstina algas ārstiem un farmaceitiem

Ungārijas valdība šodien, 9. jūnijā, paziņojusi, ka divu gadu laikā par 40% paaugstinās atalgojumu ārstiem un farmaceitiem, tādējādi cenšoties apturēt medicīnas darbinieku izceļošanu, jo sevišķi uz Lielbritāniju, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Ungārijas veselības ministrs Zoltans Balogs norādījis, ka ārstiem un farmaceitiem jau šogad mēnešalgas pieaugs par aptuveni 50 000 – 107 000 forintu (160-345 eiro) un par līdzvērtīgu apjomu arī 2017.gadā.

Savukārt citiem valsts medicīnas nozarē strādājošajiem mēnešalga tiks palielināta par 30 000 forintu jeb 25% un viņu atalgojums līdz 2019.gadam tiks dubultots.

“Galvenā ziņa, ko vēlamies nodot 100 000 veselības aprūpes nozarē strādājošo, ir tāda, ka mēs uz jums paļaujamies,” sacījis ministrs, piebilstot, ka paredzētie 100 miljardu forintu izdevumi jau tikuši iekļauti budžetā nākamajos divos gados.

Veselības aprūpes nozare Ungārijā jau vairākus gadus saskārusies ar saspīlētu situāciju, jo sevišķi tāpēc, ka daļa strādājošo dodas uz Rietumeiropas valstīm, kur viņiem tiek maksāts lielāks atalgojums.

Ungārijas Sociālistiskā partija norādījusi, ka Lielbritānijā vien strādā aptuveni 1800 ungāru ārstu, bet ungāru medmāsu skaits šajā valstī esot vēl divas vai trīs reizes lielāks, ziņo LETA.

 

 

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.