Sākums » Farmācija » Latvijas Farmaceitu biedrība aicina uz konferenci par dopinga lietošanu sportā
Latvijas Farmaceitu biedrība aicina uz konferenci par dopinga lietošanu sportā

Latvijas Farmaceitu biedrība aicina uz konferenci par dopinga lietošanu sportā

Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) 2022. gada 23. septembrī aicina uz konferenci par dopinga lietošanu sportā. Norises vieta: viesnīca Bellevue Park Hotel Riga, Slokas ielā 1, Rīgā, zāle Paris I.

Aktīvs dzīvesveids un sportošana kļuvusi teju par modes lietu. Arī dopinga tēma pasaulē ir aktuāla jau ilgstoši, bet, vai mēs kā farmācijas speciālisti apzināmies savu lomu sportistu – gan profesionālo, gan amatieru – konsultēšanā un dopinga sistēmā? Lai noskaidrotu, vai un kas farmācijas speciālistiem jāzina par dopingu, uztura bagātinātājiem sportā un iespējām konsultēt jebkura līmeņa sporta entuziastu, Latvijas Farmaceitu biedrība aicina farmācijas speciālistus uz  LFB konferenci “Sports un dopings – kas jāzina farmaceitam”.

Konferencē būs iespēja noklausīties Latvijas Antidopinga biroja direktora Mārtiņa Dimanta lekciju par Latvijas Antidopinga biroja darbību, dopinga kontroles sistēmu, sportistu reģistru un bioloģiskajām pasēm, kā arī par farmaceitu iespējām, konsultējot sportistus. Latvijas Antidopinga biroja eksperta, farmaceita Jēkaba Baloža lekcijā iepazīsimies ar sportā aizliegto vielu un metožu sarakstiem, uzzināsim, kur farmaceitiem meklēt informāciju, kā arī uzzināsim par terapeitiskās lietošanas atļaujām sportā. Kopā ar Latvijas Olimpiskās vienības ārsti Lolitu Kalniņu-Havraneku apskatīsim klīniskos gadījumus un situācijas sporta ārsta praksē. Ārsta Uģa Klētnieka lekcijā mēģināsim saprast, vai sportā aizliegtās vielas tiešām sniedz sporta rezultātu uzlabojumus, un kādus atļautos produktus iespējams lietot, lai uzlabotu sportisko sniegumu. Konferences noslēgumā uztura treneris Mārtiņš Bidiņš pastāstīs par uztura bagātinātāju slēpto pasauli, un kas jāpatur prātā, izvērtējot informāciju par uztura bagātinātājiem.

Noslēgumā  –  patstāvīgais darbs (tests)  zināšanu nostiprināšanai.

Sīkāka informācija par konferenci pieejama šeit: https://farmacija-mic.lv/pasakums/lfb-konference-riga-16/

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*