Sākums » Farmācija » LFB aicina uz “BaltPharm Forum 2016”
LFB aicina uz “BaltPharm Forum 2016”

LFB aicina uz “BaltPharm Forum 2016”

Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) aicina kolēģus uz ikgadējo Baltijas valstu farmaceitu konferenci “BaltPharm Forum 2016”, kas šogad notiks 15.-17. aprīlī Klaipēdā, Lietuvā.

Foruma tēma: komplementārās medicīnas un pašārstēšanās līdzekļi – farmaceita kompetences un atbildība.

Konference tiks veltīta pašārstēšanās principiem un mainīgajai farmaceita lomai. Farmaceitus mudina apspriest ar aptieku klientiem ne tikai pareizu medikamentu lietošanu, bet arī slimību profilaksi un citus sabiedrības veselības jautājumus. Farmaceiti tiek atzīti par sabiedrībai vispieejamākajiem veselības aprūpes speciālistiem. Farmaceiti ir padomdevēji, sniedzot konsultācijas pacientiem, kuri ierodas aptiekā, lai iegādātos medikamentus, uztura bagātinātājus vai medicīnas preces, kuras viņiem nav nepieciešamas. Papildus medikamentozai terapijai tiek lietoti ārstniecības augi, minerālvielas, vitamīni, kas bieži vien ir reģistrēti kā uztura bagātinātāji. Arī farmaceiti mēdz mudināt klientus iegādāties uztura bagātinātājus, jo tas dod papildu ienākumus aptiekai. Tāpēc ir nepieciešamas padziļinātas zināšanas par uztura bagātinātājiem, lai sniegtu pilnvērtīgu farmaceitisko aprūpi. Tā ir informācija, kas ļauj aptiekas klientam pieņemt apzinātus lēmumus ietekmēt savu veselību.

Atšķirībā no pēdējo gadu ierastās kārtības, lietuviešu kolēģi dod iespēju foruma dalībniekiem jau piektdien, 15. aprīlī, ievadsimpozijā uzklausīt savas valsts pieredzi un redzējumu par iepriekš uzskaitītajiem jautājumiem. Šajā dienā ir plānota arī studentu stenda referātu prezentācija.

Savukārt 16. aprīlis veltīts starptautiskas tēmas apskatei. Šogad uzstāsies tādi starptautiski atzīti eksperti kā FIP (International Pharmaceutical Federation – Starptautiskā farmaceitu federācija) prezidente Dr. Karmena Pena (Carmen Pena) un Eiropas Savienības Veselības aprūpes un pārtikas drošuma komisārs Vitenis Povilas Andrukaitis (Vytenis Povilas Andriukaitis). Tradicionāli ar saviem ziņojumiem uzstāsies visu triju Baltijas valstu pārstāvji.

LFB plāno organizēt transportu uz Klaipēdu, tāpēc aicina kolēģus pieteikties konferencei līdz 11. martam rakstot uz lfb@farmaceitubiedriba.lv vai zvanot uz 67280522.

Sīkāka informācija par foruma programmu un dalības maksu pieejama šeit: http://farmacija-mic.lv/pasakums/baltpharm-forums-klaipeda/

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.