Sākums » Farmācija » LFB turpina darbu pie farmaceitiskās aprūpes standarta izstrādes
LFB turpina darbu pie farmaceitiskās aprūpes standarta izstrādes

LFB turpina darbu pie farmaceitiskās aprūpes standarta izstrādes

esf_sif_es_logoLatvijas Farmaceitu biedrība (LFB) februārī turpināja Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/051/126 “Latvijas Farmaceitu biedrības administratīvās kapacitātes uzlabošana politisko lēmumu pieņemšanas procesā un publiskā pakalpojuma sniegšanā veselības aprūpes jomā” īstenošanu.

Šī projekta ietvaros 2014. gada 21. februārī notika seminārs “Lēmumu pieņemšanas process un effektīva komunikācija veselības aprūpē” LFB biedriem Ventspilī.

Projekta ietvaros turpinās darbs pie farmaceitiskās aprūpes standarta izstrādes. Farmaceitiskās aprūpes standarta izstrādes darba grupas vadītāja Elita Poplavska LFB valdes sēdē informēja, ka standarts definēs minimālās prasības aptiekās veicamajām darbībām. Sākotnēji standarta izpilde būs brīvprātīga, kas ar laiku varētu kļūt par obligātu visām aptiekām. Standarts pēc savas būtības ir Labas aptiekas prakses jeb kvalitātes vadības sistēmas pamats un tā mērķis nav radīt aptiekai papildu slogu, bet gan dot pārliecību ikvienam iedzīvotājam, ka aptiekā viņam ir iespēja saņemt kvalitatīvus pakalpojumus, kurus sniedz augsti kvalificēts profesionālis – farmaceits, un farmaceitam iespēju novērtēt savu darbu un pēc vajadzības uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti. Šobrīd izstrādāti šādi standarta projekti:

  • Aptiekas prakse un medikamentu izplatīšana,
  • Konsultācija aptiekā par recepšu, bezrecepšu medikamentiem, medicīniskajām ierīcēm un pašaprūpes veikšanu,
  • Glikozes līmeņa noteikšana aptiekās,
  • Asinsspiediena un pulsa mērīšana aptiekās,
  • Liekā svara noteikšana aptiekā,
  • Lipīdu līmeņa noteikšana aptiekā.

 

Marta seminārā Rīgā plānota izstrādātā farmaceitiskās aprūpes standarta projekta publiskā apspriešana. LFB aicina farmaceitus aktīvi piedalīties plānotajā apspriešanā.

 

www.farmacija-mic.lv

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.